Nowym autobusom w Inowrocławiu mróz nie jest groźny

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fjałkowski
Dominik Fijałkowski

Nowym autobusom w Inowrocławiu mróz nie jest groźny

Dominik Fijałkowski

Dyrekcja MPK chwali hybrydowe Volva. Mimo zimy, pojazdy przynoszą oszczędności na paliwie wynoszące nawet 20 procent.

Nowe inowrocławskie autobusy hybrydowe i elektryczne pierwszy zimowy test przeszły bez problemu.

Mróz sięgający ponad minus piętnaście stopni nie wpłynął na sprawne działanie systemów elektronicznych i hydraulicznych.

W sierpniu ub. r. dotarło do Inowrocławia 12 nowoczesnych autobusów miejskich, w tym 10 Volvo o napędzie hybrydowym (elektryczno-spalinowy) oraz 2 Solarisy o napędzie elektrycznym. Po prawie półrocznej eksploatacji tych wozów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ocenia je bardzo dobrze. Wysoką notę zyskały zwłaszcza podczas niedawnych mroźnych dni.

- Każda nowość, to zawsze niepewność. Przyznaję, że zastanawialiśmy się, jak te autobusy sprawować się będą w ekstremalnych warunkach i muszę przyznać, że jesteśmy mile zaskoczeni - podkreśla Mariusz Kuszel, prezes MPK w Inowrocławiu.

W mroźne dni nowe autobusy nie zjeżdżały z tras z powodu awarii. Hybrydy przyniosły 20-procentowe oszczędności na paliwie. Nie było także kłopotów z ogrzewaniem wnętrza pojazdów. Kolejny test zimowej jazdy już w najbliższy weekend.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.