Nowy trener i rozdanie?

Czytaj dalej
Fot. facebook.pl/W.Gutorski
Kazimierz Fiut

Nowy trener i rozdanie?

Kazimierz Fiut

Włoch Giuseppe De Capua przejął kadrę wioseł długich. Kandydaci do reprezentacyjnej ósemki i czwórki są już po pierwszym zgrupowaniu.

Do Bosisio Parini, nieopodal Mediolanu, nowy szkoleniowiec kadry (niegdyś był sternikiem dwukrotnie złotej oraz srebrnej dwójki na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles, Seulu i Barcelonie) zabrał 12 wioślarzy.

W tej grupie znaleźli się wszyscy członkowie reprezentacyjnej ósemki (Piotr Juszczak, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, sternik Daniel Trojanowski z Zawiszy, Mikołaj Burda z LOTTO-Bydgostii, Mateusz Wilangowski z Wisły Grudziądz, Robert Fuchs z AZS UMK Energa Toruń, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski), której to nie udało się podczas MŚ we Francji wywalczyć olimpijskiej kwalifikacji; oraz dodatkowo czterej wioślarze: dwaj reprezentanci LOTTO-Bydgostii: Wojciech Gutor-ski i Ryszard Ablewski oraz Bartosz Zabłocki z AZS Szczecin i Rafał Hejmej z Zawiszy.

- Trener takiego wyboru dokonał po sprawdzianach na ergometrze, które przeprowadził podczas naszego pobytu na zgrupowaniu w Zakopanem. We Włoszech trenowaliśmy już na wodzie. Wiosłowaliśmy w ósemce i czwórce - wyjaśnia zawiszanin Rafał Hejmej.

W tej pierwszej osadzie Zabłocki zastąpił Aranowskiego, klubowego kolegę Rafała, który dołączył do czwórki. - I w takich składach będziemy dalej trenować na kolejnym zgrupowaniu, które rozpocznie się po Nowym Roku. Ponownie wyjedziemy do Mediolanu -zdradził nasz wioślarz.

O dyspozycji obu osad Hejmej nie chciał za bardzo się wypowiadać. - To nie moja rola. Mogę jedynie stwierdzić, że znaczniej lepiej prezentowała się ósemka. Nasza czwórka nie mogła znaleźć dobrej jazdy. Może lepiej zaprezentujemy się w styczniu?

Ostateczne decyzje włoski szkoleniowiec podejmie po mistrzostwach Polski na ergometrze, które odbędą się w ostatnim dniu stycznia we Wrocławiu. Po nich okaże się, kto będzie kontynuował przygotowania do regat ostatniej szansy w ósemce i ewentualnie w czwórce bądź dwójce bez sternika.

Kazimierz Fiut

Kazimierz Fiut

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.