Nowy rok liturgiczny 2015/2016 Rokiem Miłosierdzia Bożego

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapinski
(SZCZ)

Nowy rok liturgiczny 2015/2016 Rokiem Miłosierdzia Bożego

(SZCZ)

Obchody potrwają do 20 listopada, czyli do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Będą one miały szczególny charakter w naszym kraju, gdyż zbiegną się z 1050. rocznica chrztu Polski i Światowymi Dniami Młodzieży.

Obchody Roku Miłosierdzia zainaugurował kilka dni temu, 8 grudnia papież Franciszek, otwierając Bramę Miłosierdzia w bazylice św. Piotra. Natomiast w najbliższą niedzielę podobne bramy zostaną otwarte w pozostałych bazylikach. W Gnieźnie procesja przejdzie z kościoła franciszkanów przez XII-wieczne drzwi w bazylice. Następnie zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, prymasa Polski.

W Roku Miłosierdzia poprzez nawiedzenie kościołów ze statusem sanktuarium, będzie można uzyskać odpust zupełny, korzystając z sakramentów świętych, zwłaszcza sakramentu pokuty i pojednania.

Zgodnie z wolą Ojca Świętego, zawartą w Bulli Misericordiae Vultus. abp Wojciech Polak ustanowił na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej 10 świątyń jubileuszowych, w których zostaną otwarte Bramy Miłosierdzia.

Są to m.in. kościoły parafialne pod wezwaniem:

(SZCZ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.