Nowy rejestr biur podróży. Koniecznie do niego zajrzyj!

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Nowy rejestr biur podróży. Koniecznie do niego zajrzyj!

Małgorzata Stempinska

Planujesz zagraniczny urlop z biurem podróży? Przed zakupem wycieczki sprawdź tour-operatora w nowym rejestrze. To nic nie kosztuje, a upewnisz się, że biuro działa legalnie i ma zabezpieczenie finansowe.

Nowy rejestr z informacjami o wszystkich biurach podróży w Polsce uruchomił Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki zawiera wpisy ponad 4,6 tys. przedsiębiorców tej branży. Z naszego regionu jest ich 149. - Ewidencja jest adresowana przede wszystkim do klientów biur podróży. Otrzymują możliwość zweryfikowania w aktualizowanym na bieżąco rejestrze, czy dany podmiot działa zgodnie z prawem - mówi Małgorzata Ślepo-wrońska, członek zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w ramach którego funkcjonuje TFG. Rejestr jest dostępny na stronie www.ufg.pl, w zakładce Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki - turystyka.gov.pl.

Co warto sprawdzić przed zakupem wycieczki z biurem podróży? Sprawdźcie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.