Nowy poseł zaprasza do nowego biura. Wkrótce powstaną one w Brusach i Czersku

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter

Nowy poseł zaprasza do nowego biura. Wkrótce powstaną one w Brusach i Czersku

Jak podkreśla poseł PiS Aleksander Mrówczyński, oficjalne otwarcie i poświęcenie biura jeszcze przed nim, ale mieszkańcy już mogą przychodzić z konkretnymi problemami czy po pomoc.

Biuro mieści się w galerii K&M w centrum Chojnic przy ulicy Sukienników. W biurze pracować będzie na etacie Mateusz Wróblewski, a na umowę-zlecenie zarządzać będzie Wojciech Rolbiecki. Mieszkańcy Chojnic mogą przychodzić do biura od poniedziałku do piątku między godz. 10 a 17. W poniedziałki i środy między 16 a 17 porad prawnych będzie udzielać Joanna Gierszewska. - Biuro nie ma barier architektonicznych, można skorzystać z windy. Mamy tu bardzo dobre warunki, a mieliśmy kilka propozycji na biuro - mówi poseł Aleksander Mrówczyński. Jak mówi, biuro jest też do dyspozycji innych posłów z okręgu oraz senatora z PiS. Od stycznia biura powstaną też w Czersku oraz Brusach.

PiS odniosło się też do czekającego chojniczan referendum o odwołaniu straży miejskiej. Jak przekazał Bartosz Bluma, PiS nie będzie zachęcało mieszkańców ani do głosowania na tak, ani na nie. - Apelujemy jednak do mieszkańców o czynny udział w referendum i wyrażenie swojego stanowiska na tak lub nie. Na podstawie wyników referendum miasto powinno podjąć stosowne zmiany - mówi Bluma.

Natomiast Wojciech Rolbiecki w telegraficznym skrócie podsumował rok PiS na lokalnym podwórku i uznał go za bardzo udany. Oczywiście, największym sukcesem jest wprowadzenie do Sejmu - z dziesiątego miejsca - posła z Chojnic Aleksandra Mrówczyńskiego. Przypomniał też wygrane „powiatowe” PiS w ostatnich wyborach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.