Nowy bunkier na MRU? Dlaczego nie. Tym razem stawiają go Polacy.

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Dariusz Dutkiewicz

Nowy bunkier na MRU? Dlaczego nie. Tym razem stawiają go Polacy.

Dariusz Dutkiewicz

Ponad 4 miliony złotych kosztować ma rozbudowa pawilonu wystawienniczego Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Nic więc dziwnego, że przy realizacji tak dużej inwestycji pracownicy wykonawcy dwoją się i troją, aby mury pięły się do góry. A my pokazujemy co z tego wyrośnie.

Jak na początek grudnia pogoda dla budowlańców jest wyjątkowo sprzyjająca. Nic więc dziwnego, że na placu budowy w Pniewie praca idzie pełną parą. I pomyśleć, że jeszcze wiosną było w tym miejscu pusto. Później dyrektor muzeum Leszek Lisiecki podpisał umowę na rozbudowę placówki. Wykonawcą została firma Elbest Elizy Borek. I tak Pniewo doczeka się nowej budowli. Bardzo charakterystycznej zresztą, bowiem stylizowana będzie na bunkier, co idealnie powinno wkomponować się w pejzaż w którym nie brakuje elementów fortyfikacyjnych.

Przeczytaj także:
Międzyrzecz: turystyczny hit będzie... jeszcze większym hitem. I to dosłownie większym [GALERIA]
https://miedzyrzecz.naszemiasto.pl/miedzyrzecz-turystyczny-hit-bedzie-jeszcze-wiekszym-hitem-i/ar/c1-7442047

Na nową twarz MRU przyjdzie jeszcze troszkę poczekać

Inwestycja powstaje w ramach polsko – niemieckiego projektu ,,Na Szlaku Wspólnej Historii’’. Partnerem międzyrzeczan jest muzeum w Seelow. W przeważającym stopniu inwestycja finansowana jest z pieniędzy unijnych. Tak samo jak i powstanie w podziemiach MRU kolejki, która w przyszłości wozić będzie turystów. A tych, m.in. ze wzglądu na nową twarz popularnych ,,bunkrów’’ powinno w przyszłości przybywać. Kiedy zakończenie rozbudowy muzeum? Wykonawca zapewnił inwestora, że w połowie 2021 roku. Dyrektor Lisiecki jest ostrożny w swych rokowaniach i zapowiada, że… wszystko powinno pójść zgodnie z harmonogramem.

Dariusz Dutkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.