Nowy budynek Sądu Rejonowego przy ulicy Jagiellońskiej pomieści łącznie 40 sal rozpraw i obsłuży 12 wydziałów

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Tomasz Wersocki

Nowy budynek Sądu Rejonowego przy ulicy Jagiellońskiej pomieści łącznie 40 sal rozpraw i obsłuży 12 wydziałów

Tomasz Wersocki

- Jest to jedna z największych inwestycji na obszarze działania Sądu Apelacyjnego w Gdańsku - podkreślał jego dyrektor Marian Pieńczewski.

W Urzędzie Miasta Torunia podpisano w piątek umowę na budowę siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu pomiędzy Sądem Apelacyjnym w Gdańsku a firmą Warbud SA z Warszawy.

Gmach i otoczenie

- Rzeczywiście, istniał problem z lokalizacją i rozbudową Sądu Rejonowego w Toruniu. Inwestycja, która za trzy lata ma zostać ukończona, jest obecnie jedną z największych w sądownictwie na obszarze działania Sądu Apelacyjnego w Gdańsku - tłumaczył Marian Pieńczewski.

Do tej pory wydziały toruńskiego Sądu Rejonowego były rozsiane w różnych miejscach miasta. Po wybudowaniu nowego gmachu przy placu Zwycięstwa ulegnie to zmianie.

Nowy sąd powstanie według projektu Pracowni Architektonicznej AA z Gdańska. Wewnątrz gmachu znajdzie się 40 sal rozpraw. Projekt zakłada rozgraniczenie stref ogólnodostępnych i wyłącznie dla sądowego personelu. Komunikacja w budynku będzie odbywać się poprzez pięć klatek schodowych. Kursować tu będą cztery windy, ale tylko jedna będzie ogólnodostępna. Całość obiektu dostosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych m.in. poprzez budowę podjazdów.

W nowym budynku, który w adresie będzie miał ulicę Jagiellońską, znajdą się nie tylko sale rozpraw. Potrzebne są także sekretariaty, pomieszczenia Biura Obsługi Interesantów, czytelnia umożliwiająca elektroniczne czytanie akt, pomieszczenia magazynowe, techniczne i archiwa.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.