Nowoczesny rentgen czeka. Można wybierać

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Agnieszka Romanowicz

Nowoczesny rentgen czeka. Można wybierać

Agnieszka Romanowicz

Szpital psychiatryczny w Świeciu ma świetnie wyposażoną pracownię RTG - dla każdego, kto ma skierowanie na prześwietlenie.

- Budowa pomieszczenia RTG w Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu szybko się posuwa. Mamy też rentgen w Nowym Szpitalu i prywatny u pana Pękali. Słyszałam, że od niedawna jest jeszcze jeden, w szpitalu psychiatrycznym. Czy można wejść tam z ulicy i prześwietlić, co się chce? - pyta Czytelniczka.

- Obsługujemy tylko pacjentów, którzy mają skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej - odpowiada Sławomir Biedrzycki, zastępca dyrektora do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

Nie realizują wizyt komercyjnych, bo rentgen został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pracownia jest wyposażona z nowoczesny sprzęt, wyprodukowany w 2015 roku. Wykonuje RTG kości czaszki, zatok, kręgosłupa, miednicy, klatki piersiowej, kończyn, stawów rąk i nóg.

Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.25 - 16.

Za to szpital psychiatryczny wykonuje płatne badania USG. - Zachęcamy, mamy konkurencyjne ceny - mówi Sławomir Biedrzycki.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.