Nowiutkie komputery na początek roku

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Nowiutkie komputery na początek roku

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie powstała nowa pracownia komputerowa. To nie wszystko. W placówce planuje się kolejne inwestycje.

- Nie może być tak, że gimnazjalista przychodzi do szkoły w Łabiszynie i pracuje na gorszym sprzęcie niż w gimnazjum - mówił Andrzej Hłond, wicestarosta podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w Łabiszynie. - W Zespołach Szkół w Łabiszynie i w Lubostroniu powstały nowiutkie pracownie komputerowe, dla porównania ta w ZSP miała już 10 lat. I te inwestycje spowodowały przyspieszenie w tym temacie - dodał.

Pieniądze na nową pracownię - 45 tys. złotych - powiat żniński zabezpieczył pod koniec 2015 r. Wyposażono ją w piętnaście stanowisk komputerowych - w tym jedno dla nauczyciela. Zakupiono także urządzenie wielofunkcyjne i rzutnik multimedialny.

Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpiło przedwczoraj w obecności przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Żninie. Zbigniew Jaszczuk, starosta żniński to, co znajdowało się do niedawna w szkolnej pracowni określił mianem muzeum. Uczniów, którzy akurat mieli zajęcia informatyczne zachęcił zaraz do tego, by poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki.

Mamy bowiem takie czasy, że właściwie w każdej pracy wymagana jest obsługa komputera i różnorodnych programów. Słowa starosty - z punktu widzenia radnego powiatowego a także lokalnego przedsiębiorcy i pracodawcy - potwierdził Stanisław Pogiel.

To nie koniec inwestycji w łabiszyńskiej placówce. Powiat chce zainwestować w organizację przyszkolnej zieleni, chodników i parkingu dla skuterów i motorów.

- Nie wiem czy na 100 procent uda nam się w tym roku to wykonać, w każdym razie w 2016 roku planujemy wydać na to od 15 do 20 tys. złotych - oświadczył Andrzej Hłond.

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.