Nowi kuratorzy zmienią oblicze kina w CSW [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Joanna Maciejewska

Nowi kuratorzy zmienią oblicze kina w CSW [zdjęcia]

Joanna Maciejewska

- Wierzymy, że nasza działalność stanie się impulsem do jak najczęstszych kontaktów z kulturą i sztuką audiowizualną - informują kuratorzy.

Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Wacław Kuczma wraz z Głównym Kuratorem Programowym Markiem Żydowiczem wybrali kuratorów Centrum Sztuki Filmowej.

Konkurs na kuratora Centrum Sztuki Filmowej ogłoszono na początku marca, nabór ofert zakończony został 8 kwietnia. Chęć objęcia stanowiska zgłosiło 15 osób. Po rozpatrzeniu nadesłanych ofert i rozmowach z kandydatami, Wacław Kuczma i Marek Żydowicz zdecydowali się na współpracę z dwoma filmoznawcami - z dr Radosławem Osińskim i z Piotrem Waśniewskim.

- Jako duet kuratorski będą oni realizować program kina studyjnego, działań edukacyjnych i warsztatowych oraz pokazów filmowych, nawiązujących do wystaw prezentowanych w CSW oraz do sztuki video. Nowi kuratorzy zastąpią na stanowiskach Katarzynę Jaworską oraz Żanetę Sarnecką, które kończą swoją współpracę z Centrum Sztuki Współczesnej - czytamy w oficjalnym komunikacie dyrekcji CSW.

- Wierzymy, że nasza działalność stanie się impulsem do jak najczęstszych kontaktów z kulturą i sztuką audiowizualną - informują kuratorzy.
Grzegorz Olkowski - Wierzymy, że nasza działalność stanie się impulsem do jak najczęstszych kontaktów z kulturą i sztuką audiowizualną - informują kuratorzy.

Jaką wizję na działanie kina mają nowi kuratorzy? - W kinie powstającego Centrum Sztuki Filmowej zamierzamy prezentować filmy ważne artystycznie dla współczesności i historii X muzy. Pragniemy również motywować i tworzyć warunki do realizacji filmów. Regularnie zapraszać będziemy filmowców, osoby związane z branżą filmową, filmoznawców, krytyków filmowych, a także ludzi nauki i ekspertów różnych dziedzin. Chcemy, by spotkania z nimi przyczyniały się do lepszego poznania i rozumienia ekranowych i pozaekranowych zjawisk kultury i sztuki. Nasze propozycje zintegrowane zostaną z innymi projektami artystyczno-warsztatowymi Centrum Sztuki Współczesnej, zwłaszcza z ofertą wystaw - napisali w przesłanym do redakcji komunikacie.

Dyrekcja CSW zapewniła, że szczegółowy program działalności Centrum Sztuki Filmowej przedstawiony zostanie 20 kwietnia.

Do tematu wrócimy.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.