Szymon Cieślak

Nowego dyrektora poznamy za miesiąc?

Szymon Cieślak

Kilka dni temu informowaliśmy naszych Czytelników, że Michał Woźniak zrezygnował z funkcji dyrektora Muzeum Ziemi Pałuckiej, a pełniącą obowiązki szefa tej instytucji została Krystyna Patyk. Wczoraj w tej sprawie zabrał głos burmistrz Robert Luchowski.

Wspomniał, że około miesiąca potrwa wybór nowego szefa Muzeum Ziemi Pałuckiej. Były dyrektor wrócił do pracy w poniedziałek i do czwartku (dziś - 03.12.2015) Krystyna Patyk na spotkaniu z burmistrzem ma określić, na jakim stanowisku będzie pracował.

- Ja jestem zainteresowany współpracą z panem Michałem Woźniakiem. Takie stanowisko przedstawiłem pełniącej obowiązki dyrektora pani Krystynie Patyk. Myślę, że pana Michała nie trzeba tu zbytnio reklamować - lata spędzone w muzeum, bardzo dużo ciekawych inicjatyw - powiedział Robert Luchowski, burmistrz Żnina.

Tymczasem w MZP trwa audyt. - Zleciłem audyt w momencie wyłączenia się pana Woźniaka z zarządzania tą jednostką. Zresztą audyt w jednostkach kultury jest zaplanowany na 2016 rok, więc tu zaczęliśmy go trochę wcześniej - stwierdził burmistrz Robert Luchowski i dodał, że po zakończeniu kontroli poinformuje o jej wynikach.

Kiedy skończy się audyt? Tego na razie nie wiadomo. Może potrwać dosyć długo, ponieważ sprawdzane są także dokumenty związane z finansami instytucji. - Nie ukrywam, że jeżeli audyt wykaże nieprawidłowości w zakresie zarządzania tą instytucją kultury bądź w dokumentach finansowo - księgowych, to trzeba będzie się też nad konsekwencjami, jeśli chodzi o dyrektora, zastanowić - dodał R. Luchowski.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.