Nowe śmietniki wjechały na grudziądzkie osiedla

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Nowe śmietniki wjechały na grudziądzkie osiedla

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Od jutra śmieci ze sporej części miasta będzie odbierał nowy przewoźnik - firma Alba. Mieszkańcy: - Nie będzie zamieszania?

- Zapinamy wszystko na ostatni guzik - podkreśla Aldona Ziółkowska-Bielewicz, która w kontaktach z prasą reprezentuje Albę.

Ta firma z siedzibą we Wrocławiu, która wchodzi w skład ogromnej założonej w Niemczech grupy, od jutra będzie odpowiedzialna za wywóz odpadów ze sporej części naszego miasta. Chodzi o osiedla: Mniszek, Rządz, Lotnisko i Kawalerii Polskiej. Łącznie mieszka tutaj ponad 33 tys. osób.

Akcja „śmietnik”

- W te rejony dostarczymy w sumie 6 tysięcy nowych pojemników - dodaje Aldona Ziółkowska-Bielewicz.

Większość pojemników już trafiła na posesje i pod bloki. - Potwierdzam: stoją. Na razie wszystko jest porządku. Czy Alba zda egzamin? Wyjdzie w praniu - mówi Zdzisław Łagoda, zastępca kierownika administracji osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej Rządz i Mniszek. Pozostałe śmietniki będą rozwożone dziś. Także dziś swoje pojemniki ma zacząć zbierać Przedsiębiorstwo Usług Miejskich, które do tej pory wywoziło śmieci z tych rejonów, gdzie pałeczkę przejmuje firma Alba. - Nie przewiduję, aby w związku z wymianą pojemników były jakieś perturbacje - podkreśla Rafał Chmielewski z PUM-u.

- Wykonawca (Alba - red.) jest w trakcie dostarczania nowych harmonogramów odbioru odpadów bezpośrednio do każdego właściciela nieruchomości - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa ratusza. To urząd odpowiada za gospodarkę odpadami w mieście.

Problem? Można dzwonić

Urzędnicy dodają, że wątpliwości i zastrzeżenia dotyczące pojemników i wywozu śmieci mieszkańcy mogą zgłaszać pod numerami telefonów: (56) 690-09-00 lub 602-607-537. Alba swoją bazę w Grudziądzu ma przy ul. Składowej.

Ceny idą w górę

Od 1 stycznia obowiązują wyższe stawki za wywóz odpadów. Osoby samotne za śmieci segregowane miesięcznie będą płaciły 21 złotych, większe rodziny zaś 39 zł. Obecnie te stawki wynoszą odpowiednio: 16 i 31 zł. Osoby samotne za odpady zmieszane będą płacić miesięcznie 42 zł, a większe rodziny-78 zł. Do dziś jest : 32 i 62 złote.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.