Nowe rządy w klubach

Czytaj dalej
Fot. WKSZAWISZA.PL
Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Nowe rządy w klubach

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

W Zawiszy po czwartkowej zmianie trenerskiej, kiedy Zbigniew Smółka zastąpił Macieja Bartoszka, przygotowania do rundy wiosennej przebiegają zgodnie z planem.

W piątek niebiesko-czarni przeszli badania medyczne i wydolnościowe, a w sobotę trenowali na sztucznym boisku. Od dzisiaj kolejna porcja zajęć, które mają zostać zakończone sobotnim sparingiem z Wartą Poznań.

Jeśli chodzi o sprawy personalne, to na razie jedynym nowym piłkarzem jest pomocnik Damian Michalik, który ostatnio grał w Polonii Bytom.

Także w Olimpii można powiedzieć o nowych rządach, bo Jacek Paszulewicz po raz pierwszy będzie przygotowywał zespół do rundy wiosennej.

Wszyscy piłkarze wczoraj byli w Grudziądzu, a od dzisiaj zaczynają przygotowania.

- Pierwszy tydzień ma charakter wprowadzający - wyjaśnia szkoleniowiec biało-zielonych. - Rozpoczynamy od testów wydolnościowych. W środę przeprowadzimy test mocy, a dzień później test szybkości. Jednocześnie będą normalne treningi na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W czwartek mamy zaplanowany sparing w Toruniu z Elaną. Podczas niego chcemy jeszcze sprawdzić zawodników z kraju i zagranicy. Być może ktoś z nich nas przekonana i pojedzie z nami na zgrupowanie do Cetniewa. Pierwszy tydzień zajęć zakończymy sobotnią grą wewnętrzną. W niedzielę spotykamy się w południe na obiedzie, a potem wyjeżdżamy na zgrupowanie do Cetniewa, które potrwa tydzień - informuje trener.

Przypomnijmy, że Olimpia ma w planie jeszcze jedno zgrupowanie w Gutowie Małym od 22 do 27 lutego. W okresie przygotowawczym zespół z Gru-dziądza zagra dziesięć gier kontrolnych. Pierwsza 20 stycznia z Gryfem Wejherowo.

Na dzisiejszych zajęciach pojawi się w Olimpii jeden nowy zawodnik. To Patryk Bębenek, 21 -letni pomocnik, ostatnio grający w IV-ligowej Olimpii Kowary. Bębenek z dobrej strony pokazał się w sparingach grudniowych z Zawiszą oraz Gryfem i teraz będzie walczył o kontrakt w grudziądzkim klubie.

W najbliższych dniach do Grudziądza przyjedzie Brazylij-czyk Nildo. Ten 32-letni napastnik jest w Polsce znany z występów w Górniku Łęczna w sezonie 2011/12. Strzelił wtedy 14 goli. Potem grał w Azerbejdżanie, a ostatnio leczył kontuzję.

Z kolei Paweł Kowalczyk został wypożyczony na pół roku do Olimpii Elbląg.

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.