Daniel Dreyer

Nowe rowery ucieszyły niepełnosprawnych

Joanna Makoś (z prawej) kwituje odebranie roweru przywiezionego przez Joannę Wollenberg z GOPS-u. Fot. nadesłane ug Płużnica Joanna Makoś (z prawej) kwituje odebranie roweru przywiezionego przez Joannę Wollenberg z GOPS-u.
Daniel Dreyer

Trzy trzykołowe rowery trafiły do osób z gminy. Dwa pojazdy ucieszyły dzieci, a trzeci starszą panią. Mają pomóc im w codziennej rehabilitacji.

- Niezwykły jest ten rower. Trzeba się przyzwyczaić do jazdy - mówi Joanna Makoś, mama 7,5-letniej dziewczynki, która otrzymała nowy trzykołowy rower. - Jest on dość duży, pewnie na razie korzystać z niego będzie także starszy syn.

Trzy rowery „Eco Textil” Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.

- Dwa rowery trafiły do niepełnosprawnych dzieci poniżej 10. roku życia, zaś trzeci do osoby dorosłej - informuje Joanna Wollenberg, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płużnicy, która zawiozła pojazdy do obdarowanych osób.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.