Maciej Czerniak

Nowe radiowozy dla policji. Oplem dogonią pirata!

Prawie 300 takich samochodów trafi jeszcze w tym miesiącu do policji, w tym do komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Fot. Energozam Prawie 300 takich samochodów trafi jeszcze w tym miesiącu do policji, w tym do komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy.
Maciej Czerniak

Nowe radiowozy z fabryki w Gliwicach trafią na kujawsko-pomorskie drogi. Ople mają moc 200 KM i mogą się rozpędzić do 235 km na godzinę.

Po raz pierwszy od lat w przetargu na dostawę radiowozów, organizowanym przez Komendę Główną Policji, nie zwyciężył diler marki Kia. Policja tym razem postawiła na Opla Astrę. A dokładniej na piątą, najnowszą generację tych aut.

Przyjadą w tym miesiącu

W całej Polsce do garnizonów policji trafi niemal 300 samochodów tej marki.

Po raz pierwszy od lat w przetargu na dostawę radiowozów, organizowanym przez Komendę Główną Policji, nie zwyciężył diler marki Kia. Policja tym razem postawiła na Opla Astrę. Czy auta trafią do naszego regionu? O tym czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.