Nowe przepisy. Pusto w szkole

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Nowe przepisy. Pusto w szkole

Dominik Fijałkowski

Niewiele pierwszaków uczęszczać będzie od września do inowrocławskich podstawówek. Władze miasta namawiają rodziców, by posyłali tam 6-latków.

Gdyby rok szkolny 2016/2017 rozpoczynał się dziś, naukę w klasach pierwszych inowro- cławskich szkół podstawowych podjęłoby zaledwie 105 dzieci, a nie jak to zwykle bywało około 600.

To efekt zmian w przepisach oświatowych i przywrócenia zasady, że obowiązek szkolny dotyczy dzieci w wieku od 7 lat.

- Liczymy, że uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasach pierwszych będzie więcej. Przede wszystkim chcemy zachęcać rodziców, aby nadal posyłali do szkoły dzieci 6-letnie - informuje wiceprezydent Wojciech Piniewski, któremu podlegają sprawy oświatowe miasta.

Kilka dni temu konferencja prasowa poświęcona temu problemowi odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4. - Zapewniam, że jesteśmy dobrze przygotowani na to, by przyjąć do klas pierwszy 6-latków - podkreślał Mirosław Jarda- nowski, dyrektor inowrocławskiej „Czwórki”.

Podstawówka dysponuje osobnym budynkiem do nauki takich dzieci. Są w nim większe klasy z wyodrębnioną częścią rekreacyjną. - Jest tam jak w przedszkolu, ale obowiązuje szkolna organizacja zajęć - dodał dyrektor.

Do udziału w konferencji zaproszono też mamy dzieci, które we wrześniu 2015 rozpoczęły naukę w klasach pierwszych, jako 6-latki. - Przyznaję, że miałam obawy, jak to będzie. Zastanawiałam się, czy córka sobie poradzi w szkole. Okazało się, że szybko się zaaklimatyzowała i radzi sobie bardzo dobrze. Zachęcam więc rodziców, aby posyłali do szkoły 6-latki - rekomendowała mama małej uczennicy.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.