Nowe mieszkania z ogródkiem w Lipnie są już rysowane

Nowe mieszkania z ogródkiem w Lipnie są już rysowane  Fot. Karolina Misztal

Rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej. W połowie maja zaprojektowane mieszkania będą rozdzielane.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie od kilku miesięcy przygotowuje się do budowy nowego bloku. Stanie on na działce, którą Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie kupiła od miasta. To działka budowlana, ulokowana w pobliżu szpitala, przy ul. Ekologicznej, o powierzchni 40 arów.

W nowym bloku planowane jest oddanie do użytku 35 mieszkań o powierzchni od 28 do 70 metrów kwadratowych. To będą mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe.

Wstępną deklarację złożyło 60 osób

Mieszkaniom na parterze mają być przypisane tereny zielone. Z kolei te na wyższych kondygnacjach będą miały nawet kilkunastometrowe balkony. W budynku przy ul. Ekologicznej ma być także podziemny parking. Plany są takie, że plac wokół bloku zostanie ogrodzony, tereny zielone zagospodarowane, alejki wytyczone, urządzone też ogólnodostępne miejsca parkingowe.

Nabór chętnych do zakupu mieszkania przy ul. Ekologicznej spółdzielnia prowadzi od początku roku. - Wstępną deklarację złożyło sześćdziesiąt osób- mówi prezes Maciej Kmita.

Prace potrwają jeszcze trzy tygodnie

W połowie maja zaprojektowane mieszkania mają być rozdzielane. Spółdzielnia zleciła już bowiem wykonanie dokumentacji projektowej. Władze liczą na to, że te prace potrwają około trzech tygodni.

- Gdy będzie gotowa wizualizacja, przystąpimy do rozdzielania mieszkań - mówi prezes Kmita. - Wówczas też okaże się, ile ostatecznie osób zdecyduje się na nasze mieszkania.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapewnieniami władz spółdzielni, kolejny blok w Lipnie nie będzie budowany na takich zasadach jak wznoszą budynki mieszkalne deweloperzy. Spółdzielnia w Lipnie nie zakłada bowiem zysku, a cena mieszkań ma pokryć faktyczne koszty budowy.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to budowa bloku przy ulicy Ekologicznej rozpocznie się jeszcze w tym roku. W przyszłym roku natomiast budynek ma już być gotowy do zasiedlenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.