Nowe „dziecko” w szpitalu

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
OLO

Nowe „dziecko” w szpitalu

OLO

Chojnicki szpital wzbogacił się o nową karetkę. To prezent od wojewody. Spełnia ona najwyższe wymogi i ma na wyposażeniu najnowszy osprzęt.

Nowiuteńka karetka volkswagen crafter w wysokim standardzie wyposażenia - to świąteczny prezent, który trafił z Gdańska do chojnickiego szpitala. Karetka kosztowała blisko 500 tys. zł.

- Jest megawypasiona - śmieją się i cieszą w chojnickim szpitalu. Nic dziwnego, karetka wyposażona w standardzie „S” ma najnowszy sprzęt i aparaturę, w tym nowoczesne defibrylatory z możliwością monitorowania akcji serca i teletransmisji do szpitali oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań, które są potrzebne do ratowania życia i zdrowia. Z ciekawostek - pojazd ma monitoring wewnątrz kabiny, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, które daje możliwość oświetlania miejsca zdarzenia.

Kosztował 471 tys. zł, z czego chojnicki szpital dał... 1 tys. zł. A to dlatego, że całość zafundował wojewoda pomorski. Chojnice nie były tu wyjątkiem, bowiem aż 17 ambulansów trafiło do szpitali w całym województwie pomorskim. I to tuż przed świętami, więc prezent dla chojnickiej lecznicy wymarzony.

- Zakup ambulansów był możliwy dzięki oszczędnościom, jakie zabezpieczono w budżecie wojewody pomorskiego. Na zakup jednego, nowocześnie wyposażonego ambulansu przewidziano kwotę 470 tysięcy złotych. Całkowity koszt zakupu pojazdów wynosi niemal 8 milionów złotych - informują w urzędzie wojewódzkim w Gdańsku.

Zakup karetek cieszy, bo jak wyliczono, dwie trzecie karetek w województwie pomorskim (na blisko 90) ma więcej niż pięć lat, a jedna trzecia przejechała już ponad 200 tys. kilometrów. Mimo regularnych napraw, karetki mają prawo się psuć, a najgorsze, co może być, to zawodność sprzętu w najważniejszym momencie.

Szpital w Chojnicach dysponuje aktualnie pięcioma karetkami, które spełniają standardy „S” . Ma też trzy karetki przeznaczone do transportu chorych.

OLO

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.