Nowakowska zwyciężyła w nocnym biegu w Toruniu [zdjęcia]

Maciej Drabikowski

Inowrocławianie startowali z powodzeniem w Nocnym Biegu Kopernikańskim w Toruniu na dystansach 5 i 10 km.

W zawodach kobiet na 10 km triumfowała Anna Nowakowska (MKS Inowrocław). Pokonał trasę w ciągu 38 minut i 54 sekund.

- Jestem zadowolony z postawy Ani. Uzyskała dobry czas. Jeszcze lepszy był na półmetku - 18,13 minut - mówi Waldemar Kwiatkowski, trener biegaczy z MKS-u.

Nocna Dycha Kopernikańska.
Ania na najwyższym stopniu podium zawodów w Toruniu.

Druga była Karina Szymańska-Wiśniewska (Wąbrzeźno) 40,11 min., a trzecia Małgorzata Iwan (Gdańsk) 42,07 min.

W biegu mężczyzn na 5 km szóste miejsce wywalczył Michał Juchacz (BBL Inowrocław) 21,05 min. Dziewiątą lokatę zajął Amadeusz Lewandowski (Inowrocław) 22,11 min.

Natomiast w gronie kobiet w biegu na 5 km najlepiej wypadła Agata Libera (Inowrocław), która uplasowała się na 27. pozycji - 28,35 min.