Nowak wróci do szpitala? Wojewoda zabiera głos!

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
P

Nowak wróci do szpitala? Wojewoda zabiera głos!

P

Mikołaj Bogdanowicz uchylił zarządzenie prezydenta Grudziądza w sprawie odwołania Marka Nowaka z funkcji dyrektora lecznicy.

Robert Malinowski, prezydent Grudziądza, nie poddaje się i zapowiada, że złoży odwołanie od decyzji wojewody do sądu administracyjnego. - Do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd, zarządzenie w sprawie odwołania dyrektora szpitala jest obowiązujące - mówi Magda Jaworska-Nizioł, rzeczniczka ratusza.

Marek Nowak: - Nie chcę uprzedzać decyzji sądu, ale sądzę, że będzie ona po mojej myśli i wrócę do szpitala.

Radny Nowak się broni

Marek Nowak stracił posadę w lutym. Później prezydent obarczył go odpowiedzialnością za „dramatyczne zadłużenie szpitala”, które wynosi -przypomnijmy - ponad pół miliarda złotych.

Marek Nowak od samego początku stał na stanowisku, że jego odwołanie odbyło się niezgodnie z prawem. - Jestem radnym sejmiku i prezydent mógł mnie odwołać tylko za jego zgodą. Ale nawet o to nie wystąpił - mówił wiele razy były szef lecznicy.

To stanowisko podzielił teraz wojewoda Bogdanowicz. - Naszym zdaniem odwołanie dyrektora szpitala powinna poprzedzić zgoda sejmiku. Dlatego wojewoda uchylił zarządzenie prezydenta Grudziądza - podkreśla Jarosław Jakubowski, rzecznik wojewody.

Dyrektor chciał odejść

Robert Malinowski przekonuje, że zgoda sejmiku nie była potrzebna, bo Marek Nowak sam złożył rezygnację ze stanowiska. Marek Nowak nie ukrywa, że złożył pisemną rezygnację, ale nastąpiło to około rok przed jego odwołaniem.

P

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.