Nową Wieś budzimy do życia

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Nową Wieś budzimy do życia

Jolanta Młodecka

Nowa Wieś to wioska w gminie Piotrków Kujawski. Leży trochę na uboczu, ale jest szansa, że wkrótce będzie o niej głoś niej.

- Jestem dumna z tego, że dzięki wsparciu jakie otrzymałam od moich mieszkańców i przyjaciół mogę wypełniać swoją misję, obudzić do życia nasze wiejskie świetlice. To dobre miejsce do rozwoju kultury, edukacji, na aktywne spędzania wolnego czasu - twierdzi Joanna Karmowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim. - Wystarczył dobry pomysł, odrobina chęci i zaangażowania oraz kilka osób chętnych do współpracy, by w ten oto sposób zorganizować w Nowej Wsi zarówno zabawę karnawałową jak i Dzień Kobiet.

Trzeba podkreślić to zaangażowanie mieszkańców Nowej Wsi ich udział w ożywianiu życia kulturalnego. Joanna Karmowska wymienia: Ewa Chmielewska, szefowa kuchni, Teresa Janicka, Anna Gańczewska z Przewozu, Wiktoria Gańczewska, Weronika Molik, Aleksandra Zawieruszyńska. Do organizacji imprez organizowanych w Nowej Wsi włączali się też oczywiście panowie: Piotr Karmowski, Piotr Rybicki, Sławomir Zieliński, Jan Poleski.

Nie tylko samą zabawą żyje świetlica w Nowej Wsi. W ubiegłym roku zrealizowano tu projekt „Wieś speaking english”, darmowy kurs języka angielskiego., z którego skorzystało 20 mieszkańców gminy w wieku 20-50 lat.

- Chcieliśmy w ten sposób zmniejszyć dystans, jaki zwykle dzieli mieszkańców wsi i miasta, sprawić, że szansa na rozwój i edukację zostanie wyrównana. Na terenie naszej gminy do tej pory nie było żadnej takiej oferty, a potrzeby naszych mieszkańców wciąż są ogromne - zapewnia Joanna Karmowska.

Dobry początek w Nowej Wsi został zrobiony, ale w g minie Piotrków Kujawski jest wiele innych świetlic...

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.