Nowa Sól: Zmiana organizacji ruchu na Pleszówku

Czytaj dalej
Fot. NadineDoerle/Pixabay
Jakub Nowak

Nowa Sól: Zmiana organizacji ruchu na Pleszówku

Jakub Nowak

Uwaga kierowcy! W prawej części Pleszówka obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Ma poprawić bezpieczeństwo w tej części miasta.

Zgodnie z zapowiedziami miasto wprowadziło już nową organizację ruchu dla prawej części Pleszówka (chodzi o rejon ulic: Grobla - Chrobrego - Kamienna - Kombatantów - Zamiejska – Wodna). - Zmiany, które zostały wprowadzone, mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i uspokojenie ruchu drogowego, poprzez wprowadzenie strefy 30 km na godzinę - informuje Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu. Większość ulic została wyłączona z ruchu samochodów ciężarowych. W całej dzielnicy zostały wprowadzone też skrzyżowania równorzędne (obowiązuje na nich zasada prawej ręki).

- Dojazd do oczyszczalni ścieków został wyznaczony przez ulicę Chrobrego. Uporządkowana została także organizacja ruchu przy Szkole Podstawowej nr 3 – wprowadzono tam znaki na tablicy fluorescencyjnej i dodatkowo przed wejściem na plac szkoły zamontowano barierki. Zostało także wyznaczone i oznakowane przejście dla pieszych w obrębie tej szkoły. - dodaje pani rzecznik. Jak podkreśla też na koniec, miasto prosi kierowców, by zwracali uwagę na znaki. - Jazda na pamięć może doprowadzić do kolizji - ostrzega E. Batko.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.