Nowa siedziba bydgoskich celników. Już została poświęcona [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Maciej Czerniak

Nowa siedziba bydgoskich celników. Już została poświęcona [zdjęcia]

Maciej Czerniak

Wczoraj oficjalnie otwarto nowy Urząd Celny w Bydgoszczy. Celnicy przenieśli się z peryferii miasta do ścisłego centrum na ulicę Hetmańską.

Bydgoscy celnicy od wczoraj już oficjalnie pracują w nowym, wyremontowanym budynku przy ulicy Hetmańskiej 28. Oficjalnie, ponieważ faktycznie przeprowadzka z biurowca na peryferiach Bydgoszczy, przy ulicy Filtrowej - w którym urząd działał dotychczas - miała miejsce już w lutym.

Wczoraj przekazanie budynku Urzędowi Celnemu w Bydgoszczy odbyło sie z pełną pompą. Na miejscu był między innymi szef Izby Celnej w Toruniu, Wojciech Baranowski, który rozpoczął swoje przemówienie słowami: - Zastaliśmy tu budynek nieużytkowany i bardzo zniszczony. Konieczny był kapitalny remont. Teraz, jak widać siedziba urzędu jest nowa i bardzo ładna.

Remont rzeczywiście był generalny i kosztował ponad 3 mln zł.- Prace projektowe związane z przygotowaniem inwestycji rozpoczęły się w marcu 2014 roku i zakończyły wydaniem w dniu 22 grudnia 2014 roku pozwolenia na budowę - mówi starszy aspirant Mariusz Ziarnowski, rzecznik prasowy Izby Celnej w Toruniu. - W budynku znajdują się obecnie między innymi pomieszczenia biurowe, archiwum, serwerownia, pomieszczenia socjalne, a także sanitariaty - wylicza rzecznik. - Budynek został ponadto wyposażony we wszelkie najnowsze instalacje i sieć komputerową LAN.

Pomieszczenia obecnej siedziby Urzędu Celnego w Bydgoszczy zostały przekazane przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy w trwały zarząd. Podpisanie protokołu odbioru inwestycji nastąpiło 18 grudnia ubiegłego roku, natomiast 28 stycznia tego roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie pomieszczeń bydgoskiego urzędu.

Łączna powierzchnia użytkowa urzędu celnego przy ul. Hetmańskiej 28 wynosi 1625 metry kwadratowe, a pomieszczenia użytkowane przez celników zajmują ponad 45 proc. powierzchni budynku. Wczoraj nowa siedziba urzędu została poświęcona. A gościem był między innymi Marian Banaś, szef Służby Celnej i podsekretarz stanu w ministerstwie finansów.

- Celnicy pełnią bardzo ważne zadania, również państwowe - zaznaczał wiceminister. - Ministerstwo finansów będzie robiło wszystko, co w jego mocy, by warunki pracy celników były jak najlepsze, a państwo mogli swoje zadania wykonywać jak najlepiej. Bardzo się cieszę, że będziecie mogli teraz pracować w lepszych warunkach.

Izba Celna w Toruniu zaczęła swoją działalność w 2002 roku.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.