Nowa scena na lato

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Joanna Pluta

Nowa scena na lato

Joanna Pluta

Prace nad nowym pomostem przy Operze Nova trwają.

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy uwielbiają letnie koncerty przy Operze z cyklu „Rzeka muzyki”.- W tej chwili trwają roboty żelbetowe przy filarach - informuje Anna Strzelczyk-Frydrych z bydgoskiego ratusza. - Wcześniej wykonano fundamenty i wytworzono konstrukcję stalową. Konieczne jest jeszcze wykonanie robót dodatkowych przy zabezpieczeniu fundamentów. Inwestycja zakończy się przed wakacjami. Jej koszt to ponad 2 mln zł.

Na początku budowany właśnie pomost nie będzie trwale zadaszony, ale przystosowany do montażu zadaszenia tymczasowego. - Podłoga sceny będzie wykonana z estetycznego drewna. Możliwe będzie też w przyszłości wykonanie trwałego zadaszenia. Kolorystyka budowli będzie zbliżona do sąsiadującego budynku opery - mówi Strzelczyk-Frydrych. - Latem mają się tam odbywać występy teatralne i koncerty , a poza sezonem pomost będzie spełniał funkcje tarasu widokowego. Pomost będzie wyposażony w urządzenie regulujące jego wysokość ze względu na okresowy zmieniający się stan wody w rzece - dodaje.

Warto przypomnieć również, że trwa też remont kamiennych okładzin amfiteatru, które były bardzo zniszczone. Prace będą kosztowały 114 tysięcy złotych i również mają się skończyć w przyszłym miesiącu.

Koncerty z cyklu „Rzeka muzyki” będą trwały przez całe wakacje. W tym roku na nowej scenie wystąpią między innymi Atom String Quartet - wiodący polski zespół jazzowy, Piotr Nowak, jeden z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia oraz Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem. Koncerty - tak jak przed rokiem będą organizowane w każdą niedzielę wakacji o godz. 19.

Więcej szczegółów wkrótce.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.