Noteć Inowrocław pozostaje w pierwszej lidze

Czytaj dalej
Fot. Noteć Inowrocław
Jan Szczutkowski

Noteć Inowrocław pozostaje w pierwszej lidze

Jan Szczutkowski

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego ogłosił składy zespołów, które w sezonie 2016/2017 będą grały w rozgrywkach centralnych.

Nas najbardziej interesował los IKTS Noteć Inowrocław. Andrzej Jesiołowski, prezes zarządu Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, w niedawnym wywiadzie na naszych łamach zapowiedział, że istnieje szansa na przedłużenie bytu w pierwszej lidze, gdyż niektóre kluby zrezygnowały z rywalizacji.

W tym gronie była m.in. Arka Ryki, która - jak wiadomo - wygrała barażowe mecze z inowrocławską drużyną. Ponieważ Arce i innym drużynom nie udało się załatwić transakcji z innymi klubami na grę w pierwszej lidze, władze PZTS dały szanse występu zespołom wcześniej zdegradowanym. Z tej szansy Noteć skorzystała.

W nowym sezonie w pierwszej lidze (w grupiepółnocnej) będzie rywalizowało 10 teamów. Są to: LUKS Agro-Sieć Chełmno, MRKS Gdańsk, ATS Białystok, Hals Wadwicz Warszawa, GLKS II Nadarzyn, KU AZS PWSiP Łomża, Stella Niechan Gniezno, Galaxy Białystok, IKTS Noteć Inowrocław i MKS Emdek-Eltech Bydgoszcz.

O utrzymanie się ponownie nie będzie łatwo.

Jan Szczutkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.