Norwegowie inwestują w Grudziądzu. Tempo jest ekspresowe

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Norwegowie inwestują w Grudziądzu. Tempo jest ekspresowe

Daniel Dreyer

Już tym roku ruszyć ma produkcja w grudziądzkiej fabryce podzespołów elektronicznych należącej do Grupy Kitron. Hala już rośnie przy ul. Droga Kurpiowska. Zatrudnienie znajdą tutaj przede wszystkim technicy i inżynierowie.

Inwestor idzie jak burza: 6 lutego uprawomocniło się pozwolenie na budowę, a już dziś na działce przy ul. Droga Kurpiowska praca wre: stoją słupy konstrukcyjne nowej fabryki. Będzie miała powierzchnię ponad 8 tys. m kw.

W czwartek w grudziądzkim ratuszu Mindaugas Sestokas, wiceprezes norweskiej spółki Kitron odebrał oficjalne pozwolenie na prowadzenie działalności w Grudziądzu wręczone przez Przemysława Sztanderę, prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W Grudziądzu, w  ciągu pięciu lat Kitron chce zainwestować 65 mln zł i zatrudnić ponad 400 osób. Pierwszych sto w roku bieżącym.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.