Noc w bibliotece? To kusząca propozycja. I jest okazja!

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Noc w bibliotece? To kusząca propozycja. I jest okazja!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają w piątek na III Noc w Bibliotece. To będzie baśniowa noc...

Impreza rozpocznie się o godz. 19. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, także tych najmłodszych, jak i dla dorosłych. Każdy biblioteczny dział zamieni się na czas Nocy w baśniową lub bajkową krainę: w Świat z bajek Disneya; Magiczny krąg Harry’ego Pottera, Wioskę Smerfów, Chatkę na Kurzej Stopce, Krainę wesołych warzyw, zwierząt i innych postaci z bajek Brzechwy i w Krainę bajki na dobranoc.

Ponadto na rozpoczęcie imprezy o 19 będzie można posłuchać piosenek z „Akademii Pana Kleksa” w wykonaniu Zespołu Wokalnego z Zespołu Szkół w Silnie, a następnie będzie czas na teatr Kamishibai w wykonaniu grupy z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. W dalszej kolejności planowane są: zwiedzanie bibliotecznych magazynów, tworzenie z masy solnej pod kierunkiem Wandy Sawickiej, spotkanie z iluzjonistą Andrzejem Szubertem, Bajkowy Salonik Teatralny oraz „Muzyczna wędrówka po świecie bajek” z młodzieżą z Zespołu Szkół w Silnie i z zespołem Szeptem. Będzie można wziąć także udział w grze bibliotecznej i poszukać Alicji z Krainy Czarów, która nagle zniknęła gdzieś w budynku. Nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pn. „Mój baśniowy zakątek”.

Warto dodać, że podczas trwania Nocy czynne będą wszystkie działy biblioteczne, w których przygotowane będą specjalne niespodzianki dla uczestników, a przez cały piątek obowiązywać będzie amnestia dla czytelników, czyli możliwość bezkarnego zwrotu książki po terminie. Na Baśniową Noc przygotowane zostały specjalne wystawy, które uczestnicy będą mogli obejrzeć: „Dział ksiąg zakazanych” oraz „Bajka i baśń nie tylko dla dzieci”, a także kiermasz książek.

III Noc w Bibliotece została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach i Urząd Miejski w Chojnicach.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.