Noc Muzeów znów z sukcesem. Był tłum [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

Noc Muzeów znów z sukcesem. Był tłum [zdjęcia, wideo]

Joanna Pluta

Tysiące bydgoszczan spędziły sobotnie popołudnie i wieczór zwiedzając muzea. Takich tłumów na ulicach nie ma codziennie.

- Nawet gdybyśmy nie mieli ochoty i tak musieliśmy tutaj przyjść, dzieciaki by nam nie odpuściły - mówiła pani Karolina, mieszkanka Fordonu, którą spotkaliśmy w sobotę wieczorem na Wyspie Młyńskiej. Razem z mężem i dwójką dzieci przyszła na Noc Muzeów. Co im się najbardziej podobało?


Noc Muzeów 2016 w Bydgoszczy - Wieża Ciśnień

- Stroje z epok i broń oczywiście, jak przystało na chłopców - mówiła Karolina. - Uczyliśmy się już fechtunku, udało nam się wejść na jedną wystawę. Wszędzie są ogromne kolejki - na co najmniej godzinę czekania. To trochę irytujące, ale z drugiej strony, to przecież niczyja wina. Super, że tyle osób zamiast siedzieć w domu przed telewizorem wyszło do miasta. Wszędzie słychać gwar, widać roześmiane twarze. Nie ma na co narzekać, bo nawet atmosfera w tych kolejkach jest bardzo pozytywna.

Najwięcej zwiedzających kręciło się po Wyspie Młyńskiej, bo też największą ofertę tego wieczoru miało Muzeum Okręgowe im. Wyczółkowskiego. Zaprosiło między innymi do Domu Leona Wyczółkowskiego - tam najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych. Bydgoszczanie chętnie odwiedzali też Europejskie Centrum Pieniądza oraz Galerię Sztuki Nowoczesnej. Ławki przy amfiteatrze przy Grodzkiej (przy spichrzach) wypełniły się po brzegi podczas inscenizacji w wykonaniu Kujawskiej Braci Szlacheckiej.


Noc Muzeów 2016 w Bydgoszczy - Muzeum Wojsk Lądowych

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także eksponaty chociażby w Muzeum Wojsk Lądowych. Wielką atrakcją okazały się stare autobusy komunikacji miejskiej, które rozwoziły zwiedzających od muzeum do muzeum do późnych godzin nocnych. Na przystanku przy Starym Rynku, z którego odjeżdżały między innymi „ogórki”, ustawiały się kolejki chętnych pasażerów. - Strasznie huczy w środku, ale jest fajnie - mówił 9-letni Maks, który ze Starego Rynku odjeżdżał z rodzicami do Muzeum Wodociągów.

Następna Noc Muzeów już za rok.

Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.