Noc Muzeów znów z sukcesem. Był tłum [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

Noc Muzeów znów z sukcesem. Był tłum [zdjęcia, wideo]

Joanna Pluta

Tysiące bydgoszczan spędziły sobotnie popołudnie i wieczór zwiedzając muzea. Takich tłumów na ulicach nie ma codziennie.

- Nawet gdybyśmy nie mieli ochoty i tak musieliśmy tutaj przyjść, dzieciaki by nam nie odpuściły - mówiła pani Karolina, mieszkanka Fordonu, którą spotkaliśmy w sobotę wieczorem na Wyspie Młyńskiej. Razem z mężem i dwójką dzieci przyszła na Noc Muzeów. Co im się najbardziej podobało?


Noc Muzeów 2016 w Bydgoszczy - Wieża Ciśnień

- Stroje z epok i broń oczywiście, jak przystało na chłopców - mówiła Karolina. - Uczyliśmy się już fechtunku, udało nam się wejść na jedną wystawę. Wszędzie są ogromne kolejki - na co najmniej godzinę czekania. To trochę irytujące, ale z drugiej strony, to przecież niczyja wina. Super, że tyle osób zamiast siedzieć w domu przed telewizorem wyszło do miasta. Wszędzie słychać gwar, widać roześmiane twarze. Nie ma na co narzekać, bo nawet atmosfera w tych kolejkach jest bardzo pozytywna.

Najwięcej zwiedzających kręciło się po Wyspie Młyńskiej, bo też największą ofertę tego wieczoru miało Muzeum Okręgowe im. Wyczółkowskiego. Zaprosiło między innymi do Domu Leona Wyczółkowskiego - tam najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych. Bydgoszczanie chętnie odwiedzali też Europejskie Centrum Pieniądza oraz Galerię Sztuki Nowoczesnej. Ławki przy amfiteatrze przy Grodzkiej (przy spichrzach) wypełniły się po brzegi podczas inscenizacji w wykonaniu Kujawskiej Braci Szlacheckiej.


Noc Muzeów 2016 w Bydgoszczy - Muzeum Wojsk Lądowych

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także eksponaty chociażby w Muzeum Wojsk Lądowych. Wielką atrakcją okazały się stare autobusy komunikacji miejskiej, które rozwoziły zwiedzających od muzeum do muzeum do późnych godzin nocnych. Na przystanku przy Starym Rynku, z którego odjeżdżały między innymi „ogórki”, ustawiały się kolejki chętnych pasażerów. - Strasznie huczy w środku, ale jest fajnie - mówił 9-letni Maks, który ze Starego Rynku odjeżdżał z rodzicami do Muzeum Wodociągów.

Następna Noc Muzeów już za rok.

Joanna Pluta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.