Noc Muzeów 2016.Nie śpij, skorzystaj z darmowej oferty

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss
Hanka Sowińska

Noc Muzeów 2016.Nie śpij, skorzystaj z darmowej oferty

Hanka Sowińska

Czeka nas wieczorno-nocne zwiedzanie wystaw, udział w konkursach, niecodzienna możliwość dotykania eksponatów i wiele innych atrakcji.

Tegoroczna Noc Muzeów odbywa się w kilku terminach, a w niektórych placówkach zaproszenie ważne jest przez dwa wieczory i noce.

W najbliższą sobotę (14 maja) w ramach Nocy Muzeów będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę pt. „ Archiwalia klasztorne w zasobie Archiwum Bydgoskiego. W 1050. rocznicę Chrztu Polski”. Ekspozycję przygotowało Archiwum Państwowe. Placówka przy ul. Dworcowej 65 zaprasza w godz.18.00-22.00.

Wśród eksponatów znalazły się dokumenty pergaminowe (królewskie, książęce, papieskie, duchowieństwa) i papierowe, nierzadko opatrzone pieczęciami woskowymi, przywieszonymi na jedwabnych sznurach lub opłatkowymi, wyciskanymi na papierze oraz typowe akta klasztorne.

Dwa wieczory i tyleż nocy będą mieli miłośnicy historii wojska i wojen. 20 i 21 maja, do swojej siedziby przy ul. Czerkarskiej, w godz. 17.00-1.00 zaprasza Muzeum Wojsk Lądowych.

Oprócz darmowego zwiedzania sztandarowej ekspozycji „Wojska Lądowe. Od Cedyni do Karbali” placówka oferuje moc atrakcji - chętni będą mogli m.in. wejść do czołgu T-72 lub spróbować sił w rozkładaniu karabinka AK.

W sobotę, 21 maja, otwarte będą także pozostałe bydgoskie muzea, w tym np. Muzeum Okręgowe wraz z jego wszystkimi obiektami, Muzeum Oświaty, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Muzeum Kanału Bydgoskiego czy Muzeum Fotografii.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.