Nikola i Aniela wyśpiewały zwycięstwa

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Lucyna Sztandera

Nikola i Aniela wyśpiewały zwycięstwa

Lucyna Sztandera

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępólnie Krajeńskim po raz szósty odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej „Wesoły Brzdąc”.

W tegorocznej edycji udział wzięło 19 wykonawców reprezentujących Szkołę Podstawową w Dużej Cerkwicy z filią w Dąbrówce, Szkołę Podstawową w Zamartem i Płociczu, Wiejski Dom Kultury w Dąbrówce, świetlicę wiejską w Małej Cerkwicy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamieniu.

Jury w składzie: Anna Żmudzka - nauczycielka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu, Danuta Sałasińska - kierowniczka świetlicy wiejskiej w Witkowie, Ireneusz Bona - dyrektor MGOK mieli nie lada problem z wytypowaniem laureatów. W rezultacie I miejsce przyznano 6-letniej Nikoli Olejnik z WDK w Dąbrówce za piosenkę „Przyjaciel” oraz 8-letniej Anieli Kałaczyńskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu za wykonanie utworu „Piosenka drewnianych lalek”. Drugie miejsce wyśpiewała 5-letnia Martyna Romańczuk z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu piosenką „Dary jesieni”. 6-letnia Maja Mordel i 7-letnia Klaudia Trzcińska to laureatki trzeciego miejsca. Maja ze Szkoły Podstawowej w Płociczu wykonała piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”, a Klaudia ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce zaprezentowala się w piosence „I jak tu nie kochać psa”.

Jury przyznało też trzy wyróżnienia. Otrzymali je: 3-letnia Daria Oleszczuk za piosenkę „Jesteśmy jagódki”, 6-letnia Maja Kotlarek za piosenkę „Pieski małe dwa” oraz 8-letnia Dominika Betin za „Kolorowe dzieci”.

Publiczność nagrodę, ufundowaną przez Roberta Stasierowskiego, przyznała 4-letniemu Jakubowi Łęckiemu ze SP w Zamartem.

Lucyna Sztandera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.