Niezwykły wodny spektakl w Toruniu [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Niezwykły wodny spektakl w Toruniu [zdjęcia, wideo]

Joanna Maciejewska

W sierpniu artyści Studia Buffo zaprezentują w Toruniu muzyczny spektakl „Romeo i Julia” w 3D na kurtynach wodnych.

- Spektakl przygotowany przez wybitny zespół teatru Studio Buffo na pewno zrobi duże wrażenie na widzach i cieszę się, że artyści na scenerię „Romea i Julii” wybrali właśnie Toruń - mówi prezydent Michał Zaleski.

Pierwszy na świecie musical na wodzie 3D Live, prezentowany na kurtynach wodnych, można będzie zobaczyć w toruńskiej Fosie Zamkowej już w sierpniu. Innowacyjność tego przedsięwzięcia polega na przeniesieniu widowiska musicalowego ze sceny teatralnej na estradową, gdzie tradycyjna scenografia zostanie zastąpiona wirtualną, wygenerowaną przez projekcje 3D. Po raz pierwszy zrealizowane zostanie to na ekranach wodnych.

- Nigdy czegoś takiego nie robiłem i nie wiem, czy ktoś na świecie to robił. Będzie to dla nas tak naprawdę eksperyment. W trakcie spektaklu odbywać się będzie projekcja na ekranie 3D, a dodatkowo przed tym ekranem umieścimy kurtyny wodne, na których też będą wyświetlane niezależne projekcje. Dzięki temu tworzą się nowe przestrzenie i nowe możliwości dla aktorów - mówi Janusz Józefowicz, dyrektor artystyczny Studia Buffo.

Premierę zaplanowano na piątek 4 sierpnia. Oprócz tego, zostanie zaprezentowany także 5 i 6 sierpnia na zakończenie XVIII Światowych Igrzysk Polonijnych, które odbędą się w Toruniu w dniach 29 lipca - 6 sierpnia. Rodacy goszczący w Toruniu będą mieli także okazję uczestniczyć w specjalnym muzycznym wydarzeniu w udziałem Nataszy Urbańskiej. - Zagram recital z nowymi muzykami, w nowych aranżacjach, będą to zarówno światowe hity jak i moja muzyka z przygotowywanej właśnie kolejnej płyty - zdradza Natasza Urbańska, aktorka, wokalistka i tancerka.Nataszy Urbańskiej nie zabraknie także w tym wyjątkowym spektaklu. Natomiast nie są jeszcze znani aktorzy, którzy wcielą się w role tytułowych bohaterów. Castingi na odtwórców tych ról jeszcze trwają.

Na premierę 4 sierpnia obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, a na pozostałe dwa spektakle bilety będą dostępne w sprzedaży.
Wczoraj prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes zarządu teatru Studio Buffo, Janusz Stokłosa, który jest równocześnie kompozytorem muzyki do widowiska, podpisali list intencyjny w sprawie realizacji spektaklu.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.