Niewytłumaczalna porażka

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Niewytłumaczalna porażka

Marcin Gołembiewski

Pierwsze porażki podczas zimowych przygotowań poniosły zespoły Włocłavii, Sadownik i Łokietka. Skuteczny Piotr Gląba z Kujawianki.

W weekend kolejne mecze kontrolne rozegrały ligowe zespoły z naszego regionu.

Bez porażki w czasie zimowych przygotowań są już tylko Orlęta. Aleksandrowianie rozegrali dwa mecze. W piątek wieczorem (mecz zaczął się o g. 20) zagrali w Gnieźnie z LKS Ślesin, a dwanaście godzin po tym spotkaniu rozpoczął się mecz w Toruniu z Mustangiem. Podopieczni Wiesława Borończyka zaprezentowali się z dobrej strony. Przede wszystkim w spotkaniu z czwartoligowcem z Wielkopolski zremisowali odrabiając po przerwie dwie bramki.

Sadownik nie dał rady grającemu klasę niżej Sokołowi, dwa gole znów tracąc po przerwie. Drugą wygraną zanotowała Ku-jawianka Izbica Kujawska, która pokonała w Inowrocławiu Pogoń Mogilno 4:2. W drugim meczu z rzędu trzy bramki zdobył Piotr Gląba i ma na koncie 7 goli w czterech przedsezonowych sparingach. We wtorek (g. 18) Ku-jawianka we Włocławku zagra z Sadownikiem.

Z trzecioligowcem przegrał Łokietek. Fatalnie w spotkaniu z A-klasowym MGKS spisali się piłkarze Włocłavii. Nie chodzi o porażkę, ale o jej rozmiary i styl. Dwa błędy popełnił bramkarz Maciej Kasiński. Przede wszystkim nie popisał się w sytuacji kiedy kiwał się przed polem karnym i piłkę zabrał mu Krzysztof Kosiński. Na początku sezonu jeszcze napastnik Wło-cłavii nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

- Nic nas nie usprawiedliwia - powiedział Jarosław Grzesiak, trener Włocłavii. - Mimo ciężkich treningów i kłopotów kadrowych trudno to wytłumaczyć. Nie możemy tak się prezentować. Mam nadzieję, że był to typowy wypadek przy pracy.

Czy tako było okaże się już w środę, kiedy to Włocłavia zmierzy się na boisku OSiR z Kujawiakiem Kowal (początek meczu g. 18.30). W tym samym czasie na drugim boisku Orlęta zagrają z Liderem Włocławek.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.