Nieruchomość od miasta

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(mo)

Nieruchomość od miasta

(mo)

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłosił listę nieruchomości, które ma do wynajęcia. Osiem miejsc parkingowych, garaż i 21 lokali - na te nieruchomości można składać oferty.

ZGM poszukuje najemców dwóch pomieszczeń użytkowych w willi przy ulicy Rybaki 35a w Toruniu. Jedno z nich ma nieco ponad 31 mkw., drugie - prawie 80 mkw. Pierwsze wymaga odświeżenia, wynajęcie drugiego łączy się również z prawem do korzystania z otaczającej budynek działki o powierzchni 900 mkw. Zgodnie z decyzją prezydenta miasta wszyscy mieszkańcy tego domu powinni zostać wykwaterowani do końca 2017 roku.

- Są plany, by później nieruchomość sprzedać - mówiła Karolina Wojciechowska, rzeczniczka ZGM. - Ostateczna decyzja będzie należała do radnych.

Willa powstała na przełomie XIX i XX wieku w związku z budową Przeczyszczalni Miejskiej, czyli oczyszczalni ścieków, która służyła Toruniowi przez pierwszą połowę XX stulecia.

Przy ulicy Fałata 35-37 miasto chciałoby wynająć pomieszczenia po sklepie „Bażant”. Pomieszczenia na parterze mają 403 mkw., a piwniczne - 147 mkw. To lokum do remontu. Po sąsiedzku, pod adresem ul. Fałata 34-36 miasto do wynajęcia ma trzy pomieszczenia w budynku przychodni zdrowia. Mają one 16,6 mkw., 17 mkw. i 100 mkw. Wyposażone są we wszystkie media.

Na liście nieruchomości do wynajmu znalazło się sporo pomieszczeń piwnicznych ( ul. Działowskiego 8, Mickiewicza 110, Piekary 14/Kopernika 35-37, Lindego 12 czy też przy Rynku Nowomiejskim 25).

Na najemców czekają też pomieszczenia parterowe, np. w budynku przy ul. Mickiewicza 63 i ul. Międzymurze 9b.

Są pomieszczenie użytkowe, które mają niezłą lokalizację (przy ul. Prostej 25/Wysokiej 9), ale wymagają remontu, WC znajduje się poza lokalem.

W ofercie ZGM ma też obecnie wynajem jednego garażu murowanego (ulica PCK 37) oraz osiem miejsc parkingowych. Wszystkie one położone są przy ul. Gagarina 140-150. Mają po 12,5 mkw. i wyposażone są w blokady.

Zainteresowani nieruchomościami mają czas do 10 czerwca, aby złożyć ofertę Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej.

Należy w niej podać swój nr PESEL, wysokość proponowanej stawki czynszu za 1m2 netto oraz rodzaj planowanej działalności. Warunkiem dopuszczenia do przetargu jest wpłacenie wadium w podanej wysokości na konto ZGM. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.zgm. torun.pl.

- Oferent wygrywający przetarg przed zawarciem umowy podlega weryfikacji pod kątem wywiązywania się ze zobowiązań finansowych wobec Urzędu Miasta Torunia i gminnych jednostek organizacyjnych - uprzedzają urzędnicy.

Nieruchomości przed złożeniem oferty można obejrzeć. Wcześniej jednak skontaktować trzeba się z administratorem.

Autor: (mo)

(mo)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.