Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nieprawidłowości i mobbing na komendzie w Golubiu-Dobrzyniu? Tak twierdzą mundurowi

Czytaj dalej
Fot. KPP
Karolina Rokitnicka

Nieprawidłowości i mobbing na komendzie w Golubiu-Dobrzyniu? Tak twierdzą mundurowi

Karolina Rokitnicka

Do naszej redakcji ponownie zwrócili się pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Twierdzą, m.in. że przełożeni stosują wobec nich działania o charakterze mobbingu. Skarżą się na fatalne warunki pracy i niesprawne radiowozy.

W lutym ubiegłego roku funkcjonariusze informowali o nieprawidłowościach, nadużyciach i znamionach mobbingu występujących w zachowaniu komendanta Dariusza Borowca. Ich zdaniem od czasu publikacji artykułu sytuacja się pogorszyła, a działania o charakterze mobbingowym stosuje komendant i naczelnicy.

Sporo zarzutów

Zdaniem policjantów stosowany jest mobbing słowny. Ponadto przełożeni inwigilują policjantów w czasie wolnym. Naczelnik prewencji sprawdza za pośrednictwem Straży Granicznej dokąd wyjeżdżają policjanci. Gdy nie poinformowali o wyjeździe zagranicznym (choć nie był planowany, a spontaniczny) mają postępowania dyscyplinarne. Za zdjęcie na imprezie, które ukazało się na portalu organizatora – zastosowano karę przeniesienia do posterunku w Kowalewie. Policjanci twierdzą, że są kary dla pracowników, którzy przebywali na chorobowym - po powrocie do pracy są przeniesieni do innych czynności, dostają rozległe patrole piesze i większą liczbę służb - zamiast dwóch 12-godzinnych, mają trzy 8-godzinne.

Przywołują także przykłady innych kar, np. postępowanie dyscyplinarne wobec policjantów, którzy ruszyli na pomoc innemu patrolowi, który został zaatakowany podczas zatrzymania osoby skazanej na więzienie. Oficjalnie dlatego, że opuścili swój rejon.
Mundurowi uważają też, że dochodzi do absurdów kadrowych, np. przesunięcie za karę policjanta drogówki (jednego z wyszkolonych w zakresie ruchu drogowego) do patrolówki. Natomiast nowa policjantka odbywająca szkolenie podstawowe została przyjęta do wydziału kryminalnego, a policjant z wykształceniem prawniczym i kilkuletnim stażem pełni służbę w ruchu drogowym. Policjanci twierdzą, że jest to układ towarzyski i zawodowy (szwagier nowej policjantki to znajomy komendanta i naczelnik CBŚP w Bydgoszczy). Inna policjantka dostała premię i grupę starszego dzielnicowego za znalezienie legitymacji służbowej zgubionej na terenie miasta przez komendanta.

Zdaniem policjantów z komendy w Golubiu-Dobrzyniu stosowany jest mobbing słowny. Ponadto przełożeni inwigilują policjantów w czasie wolnym. Mundurowi twierdzą, że nadal są dyspozycje naczelników co do liczby mandatów, a gdy policjant stosuje pouczenie, ma wyjaśniać dlaczego nie nałożył mandatu.

Co jeszcze ma się dziać w Komendzie Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu? I jak całą sprawę komentuje komendant? 

Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie są mi sprawy samorządowe, oświatowe, kultura… W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.