Niepełnosprawni rozbili wór z krążkami

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Monika Smól

Niepełnosprawni rozbili wór z krążkami

Monika Smól

Chełmnianie z „Olimpiczyka” odnieśli ważne sukcesy.

Przez cztery dni na stokach stacji narciarskiej Suche i trasach biegowych w Zakopanem rozegrywane były IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane - Białystok.

To jednak na razie pierwsza część rywalizacji, której druga połowa rozpocznie się jutro i potrwa do niedzieli. Amatorzy sportów zimowych już przenieśli się ze stolicy Tatr do Białegostoku. Do rywalizacji przystąpią tam hokeiści halowi i łyżwiarze szybcy.

W Zakopanem Oddział Regionalny Kujawsko-Pomorskie reprezentowany był przez dwunastu zawodników.

- Siedmioro z nich to zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Chełmno - mówi trener Marcin Petr. - Ich dorobek medalowy na igrzyskach to aż dziesięć medali: trzy brązowe, pięć srebrnych i dwa złote. Wywalczone złoto okazało się szczególnie cenne dla Magdaleny Podlasińskiej, ponieważ dzięki niemu weszła do losowania na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych i została wylosowana do składu podstawowego polskiej reprezentacji. Poszusuje zatem po stokach w Schladming w Austrii w przyszłym roku.

Oprócz Magdy Podla-sińskiej w zawodach brali udział zawodnicy „Olimpijczyka”: Marcin Trusiński - bieg na rakietach śnieżnych, Szymon Michalski, Hanna Kozłowska, Joanna Pysz, Daniel Roloff, Dawid Głowacki - wszyscy narciarstwo zjazdowe.

Już dzisiaj sportowe emocje na nowo sięgną zenitu, gdyż ruszą zawody w Białymstoku.

- W drugiej części Igrzysk wystartują dwie drużyny hokeja halowego oraz jeden zawodnik w łyżwiarstwie szybkim - dodaje trener Petr. - Z naszego klubu pojedzie tam ośmiu zawodników, którzy przystąpią do rywalizacji w hokeja halowego.

Opiekunami zawodników „Olimpijczyka” podczas ich startów są nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie, przy którym działa klub: Łukasz Kleszczyński i Marcin Petr.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.