Niemożliwe stało się możliwe. Julka i Marta z Bydgoszczy są tego dobrym przykładem

Czytaj dalej
pio

Niemożliwe stało się możliwe. Julka i Marta z Bydgoszczy są tego dobrym przykładem

pio

Dwie różne historie. Julka ma pół roku, Marta - 22 lata. Jedna i druga są z Bydgoszczy. Obu udało się uzbierać pieniądze na leczenie. Obie wyjadą do Ameryki. I obie mają wrócić zdrowe.

Julka poruszyła serca prawie wszystkich Polaków. Za sprawą swojego serduszka. Historia zaczęła się, zanim jeszcze mała się urodziła. Na badaniu prenatalnym lekarze zauważyli 5-centymetrowego guza na sercu Julki. Brzydki guz zajmuje 80 procent lewej komory. Zagraża życiu.

Światło w tunelu

Julka poruszyła serca prawie wszystkich Polaków. Za sprawą swojego serduszka. Historia zaczęła się, zanim jeszcze mała się urodziła. Na badaniu prenatalnym lekarze zauważyli 5-centymetrowego guza na sercu Julki. Brzydki guz zajmuje 80 procent lewej komory. Zagraża życiu. Pojawiło się światełko w tunelu: operacja w Stanach Zjednoczonych. Na przeszkodzie stanęła kwota. 2 miliony złotych - rodzina Julki musi pokryć koszty leczenia. To dla mamy i taty dziewczynki suma nie do przeskoczenia. 

Druga historia to opowieść o Marcie. 22-latka, też bydgoszczanka, jeszcze 2 lata temu wiodła normalne życie. Miała iść na studia – na weterynarię. Nie poszła, bo nie jest w stanie sama utrzymać książki. Choroba jej przeszkodziła. Młoda kobieta zmaga się z kilkoma chorobami. To: Zespół Guillain-Barre, niedowład czterokończynowy wiotki, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego-Crohna, Autoimmunologiczny proces zapalny OUN. Nazwy mówią może niewiele, ale znaczą tyle, że stan Marty jest ciężki. Przestała chodzić, ruszać rękami i nogami, być samodzielna. Mama opiekuje się córką przez całą dobę. 

Dla obu udało się zebrać pieniądze!

Więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
pio

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.