Niemcewicza za rok. Teraz Morozowa

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler

Niemcewicza za rok. Teraz Morozowa

Maria Eichler

Zmiany w budżecie to już standardowy punkt każdej niemal sesji. Nie inaczej było w poniedziałek na sesji Rady Miejskiej.

Najistotniejsza zmiana w budżecie to odstąpienie od budowy ul. Niemcewicza, to zadanie miało być robione razem z powiatem, ale w zamian wchodzi budowa ścieżki rowerowej i chodnika w ul. Morozowa. Miasto da na ten cel 500 tys. zł. - Planuje pan list do mieszkańców domów przy Niemcewicza, oni bardzo czekali na tę inwestycję. Jestem ciekaw, co im pan napisze - pytał burmistrza radny Kazimierz Jaruszewski.

- Chcemy tam zrobić odwodnienie, musimy mieć projekt - wyjaśniał burmistrz Arseniusz Finster. - Gdy tego nie ma, ulica szybko się degraduje. Poza tym myślę też o nowym oświetleniu i urządzeniu okolic ronda. Będę prosił o trochę cierpliwości.

Środki, które udało się zaoszczędzić z przetargów na budowę dróg - odcinki Leśmiana i Żeromskiego oraz Jastruna i Agrestowej zostały przeznaczone na termomodernizację wraz z przebudową Chojnickiego Centrum Kultury. W sumie jest to 650 tys. zł. A razem z innymi wolnymi środkami w budżecie - 910 tys. zł. - Chcemy zaproponować jak najszybsze ogłoszenie przetargu i nie czekać na jesień - podkreśla Finster.

O 130 tys. zł zwiększą się nakłady na zagospodarowanie i adaptację fosy miejskiej wraz z murami obronnymi, ale zmniejszy się kwota na wydatki bieżące na ochronę zabytków. Na dostosowanie pomieszczeń w Zespole Szkół nr 7 na potrzeby przedszkola zwiększa się planowane nakłady o 100 tys. zł, w sumie będzie na to ponad 600 tys. zł.

Miasto zamierza także niezwłocznie skorygować źle naliczaną dotację na każde dziecko w przedszkolach niepublicznych. Średnie miesięczne naliczenie było zaniżone o 8 zł i teraz trzeba to wyrównać.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.