Nielegalne biznesy w Rypinie

Czytaj dalej
Fot. KPP
Karolina Rokitnicka

Nielegalne biznesy w Rypinie

Karolina Rokitnicka

Broń, narkotyki, alkohol - policjanci na tropie przestępców.

- Rypińscy kryminalni zlikwidowali profesjonalnie zorganizowaną przestępczą działalność, o którą podejrzanych jest dwóch mężczyzn i kobieta. Informacje doprowadziły ich do dwóch posesji na terenie powiatów rypińskiego i lipnowskiego. Na jednej z nich urządzono plantację marihuany oraz nielegalną rozlewnię alkoholu - informuje mł. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy KPP w Rypinie.

Plantacja, którą odkryto w naszym powiecie mieściła się w budynku gospodarczym przygotowanym do uprawy konopi. Uprawiano tu 184 krzaki tych roślin. Policjanci zabezpieczyli także około 3 kg suszu roślinnego. Na posesji znajdowały się też inne nielegalne substancje - 33 litry alkoholu etylowego, a także beczki z tzw. zacierem i urządzenia do wyrabiania alkoholu.

- Kryminalni tego samego dnia, namierzyli kolejny podejrzany adres. Tym razem pojechali na teren powiatu lipnowskiego. Ustalili, że na posesji mogą znajdować się zakazane substancje. W budynkach gospodarczych kryminalni zabezpieczyli 1,5 kg białego proszku, 1287 sztuk różnego rodzaju zakazanych środków, a także ponad 0,5 kg suszu roślinnego oraz trzy jednostki nielegalnej broni i 47 sztuki amunicji. Do policyjnego depozytu trafiło również znalezione tam ponad 100 tys. zł - dodaje mł. asp. Dorota Rupińska.

Technicy z laboratorium policji wstępnie sprawdzili zabezpieczone środki. To m.in. marihuana, amfetamina i haszysz.

Zatrzymano dwóch mężczyzn wieku 38 i 24 lata oraz 35-letnią kobietę. Postawiono im zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz wytwarzania środków odurzających. Grozi im do 15 lat więzienia. Prokurator wnioskował o tymczasowy areszt mężczyzn, a wobec kobiety zastosowano policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zakazano jej opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymani mogą usłyszeć kolejne zarzuty.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.