"Nie zrobili tam fuszerki, wykonawca daje gwarancję"

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Janina Waszczuk

"Nie zrobili tam fuszerki, wykonawca daje gwarancję"

Janina Waszczuk

Dwa dni temu odebrano poszerzony odcinek drogi na trasie Bruchniewo - Jania Góra. Inwestycję wykonywała Skanska.

Przebudowano 2,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej na trasie Bruchniewo - Jania Góra od strony granic powiatu świeckiego w kierunku Bruchniewa. To inwestycja za ponad 277 tys. zł, a środki wyłożyła gmina Lubiewo i nadleśnictwo Zamrzenica.

Gdy trwały roboty, dokładnie przyglądał mu się czytelnik i nie podobało mu się to, co robi. Twierdzi wręcz, że droga nie jest wykonana zgodnie ze sztuką i dokumentacją. Podobno zgłaszał wcześniej uwagi do Zarządu Dróg Powiatowych w Tucholi. Twierdzi, że wykonawca nie zrobił prawidłowo warstw odsączających, odpowiedniej głębokości korytowania i zastosował wątpliwej jakości kruszywo na podbudowę. Wymienia wiele jeszcze innych uchybień wykonawcy, stosując fachowe określenia.

Zapytaliśmy dyrektora ZDP Bogdana Ryla o tę drogę i poprosiliśmy, aby ustosunkował się do pisma czytelnika. Dyrektor potwierdza, że wpłynął anonim, ale nie było podstaw, aby robić alarm.

- Wykonawca porobił wszelkiego rodzaju badania, jakie były konieczne, drogę zbudowano zgodnie z dokumentacją - zapewnia dyrektor.

- Wszystkie warstwy i korytowanie było odpowiednio zrobione, poza tym wykonawca wie, że obowiązuje go gwarancja, a firma Skanska jest znana. To nie firma „krzak“, której za chwilę na rynku nie będzie.

Bogdan Ryl uważa, że może ktoś z konkurencji, kto nie wygrał przetargu, próbuje zamieszać i robi złą reklamę. - Był odbiór, jest gwarancja, będziemy się przyglądać, czy coś się dzieje - dodaje. - Mało tego, że zrobiona jest droga, to jeszcze wykonawca dostarczył nam na plac ZDP materiał z frezowania, który wykorzystamy do remontu dróg. Poza tym dostarczył do gminy Lubiewo piasek, który został z różnicy materiałów, a oni wykorzystają go na gminne drogi.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.