Nie zaśmiecajcie naszej planety!

Czytaj dalej
Fot. ekowisła
Agnieszka Romanowicz

Nie zaśmiecajcie naszej planety!

Agnieszka Romanowicz

Nowoczesny, Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Sulnówku to dobre miejsce do edukacji ekologicznej.

Budowa MKUOK w Sulnówku to najpotężniejsza inwestycja gminy Świecie ostatnich lat. Kompleks ruszył w tym roku.

Profesjonalna sortownia, kompostownia, punkt odpadów niebezpiecznych czy przetwarzania odpadów budowlanych budzą ciekawość zwiedzających. Chętnie zaglądają oni również do pomieszczenia, w którym eksponowane są cacka wyłowione z odpadów, np. zabytkowe sprzęty RTV.

Stąd wzmożone zainteresowanie wyjazdami edukacyjnymi do Sulnówka, z których w mijającym roku skorzystało kilka placówek. Ostatnio Gimnazjum nr 1 i nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Świeciu. Uczniowie poznali nie tylko funkcjonowanie zakładu, ale też nauczyli się podstawowych zasad ekologii.

Przede wszystkim była mowa o gospodarce odpadami i właściwie prowadzonej segregacji. Pomagają w tym nie tylko wyjaśnienia pracowników Eko-Wisły, która zarządza składowiskiem, ale też film edukacyjny, przygotowany specjalnie z myślą o odwiedzających.

Polecamy!

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.