Nie wszyscy się cieszą z wolnego 12 listopada. Wielu już liczy straty

Czytaj dalej
Fot. 123RF
(maw)

Nie wszyscy się cieszą z wolnego 12 listopada. Wielu już liczy straty

(maw)

Choć Sejm ogłosił 12 listopada dniem wolnym od pracy, nie wszyscy będą odpoczywać. Pacjenci zastanawiają się czy tego dnia odbędą się planowane operacje. Firmy zmieniają grafiki pracy, by zdążyć z zamówieniami.

Pan Michał ma 12 listopada zaplanowaną operację wycięcia polipów w nosie. - Czekam na nią już od niemal roku. Teraz słyszę, że Sejm uchwalił, że 12 listopada ma być dniem wolnym od pracy. Czy to oznacza, że moja operacja spadnie i znowu będę czekać rok? - pyta Czytelnik.

Wczoraj w nocy posłowie zdecydowali, że 12 listopada świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej będą udzielane według planu. Zatem zaplanowane operacje oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach powinny się odbyć. W szpitalach w regionie nie chcą ostatecznie tego potwierdzić. - Musimy wstrzymać się do czasu wejścia w życie ustawy. Nie wiemy np. czy Senat nie wprowadzi innych poprawek i czy ustawa zostanie podpisana przez prezydenta. Dopiero wówczas będziemy mogli w prawidłowy sposób zinterpretować jej zapisy. Oczywiście dostosujemy się do ostatecznej formy ustawy - zapewnia Marta Laska, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

A co z wizytami w innych przychodniach? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(maw)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.