Nie wiesz gdzie spędzić Sylwestra? Na Starówce będzie miejska impreza

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joanna Maciejewska

Nie wiesz gdzie spędzić Sylwestra? Na Starówce będzie miejska impreza

Joanna Maciejewska

Występ zepsołu Hands up! i Formacji Nieżywych Schabuff oraz pokaz barwnych fajerwerków przygotowano na dzisiejszą noc w Toruniu.

Plenerowy Sylwester rozpocznie się na Rynku Staromiejskim dzisiaj o godzinie 22:30. Jako pierwszy zagra zespół Hands up!, który wykona rockowe, taneczne utwory z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

- Podczas koncertu wykonywanego w pełni na żywo przez 7 osobowy zespół nie zabraknie muzyki latynoskiej, disco, pop oraz rocka. Dzięki wspaniałym tancerkom ten wieczór będzie nie tylko muzyczny, ale też taneczny - podkreśla Agnieszka Marecka, koordynator wydarzenia.

O północy nie zabraknie oczywiście kolorowych fajerwerków. Bezpośrednio po symbolicznym przywitaniu Nowego Roku, koncert rozpocznie Formacja Nieżywych Schabuff.

- Niemal wszyscy znają i nucą do dziś niezapomniane słowa piosenki: „Lato, lato wszędzie. Zwariowało, oszalało moje serce” czy „Ja nie kocham Ciebie, Ty nie kochasz mnie”. Będzie to okazja do wspólnego śpiewania hitów zespołu. Pogoda może być mroźna, ale na scenie na pewno będzie gorąco - zachęca do udziału w zabawie Agnieszka Marecka.

Muzyczna sylwestrowa noc planowo zakończyć ma się o godzinie 1:30.

Impreza ma charakter masowy i ze względu na bezpieczeństwo uczestników obowiązuje zakaz wnoszenia fajerwerków oraz napojów alkoholowyh. Teren Starego Miasta będzie tej nocy baczniej kontrolowany przez Straż Miejską.

Organizatorami wydarzenia jest UMT i Toruńska Agenda Kulturalna.Koszt organizacji Sylwestra wyniósł 100 tys zł.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.