Nie tylko fado, czyli Wielkanoc w portugalskiej Bradze

Czytaj dalej
Fot. Visit Portugal
Marek Weckwerth

Nie tylko fado, czyli Wielkanoc w portugalskiej Bradze

Marek Weckwerth

Portugalia to nie tylko piękne krajobrazy, ale też interesujące imprezy kulinarne, kulturalne i sportowe.

Miłośnicy czekolady, owoców morza, muzyki fado, kwiatów czy wyścigów samochodowych znajdą tu coś dla siebie.

Portal Visit Portugal zachęca m.in. do uczestnictwa w obchodach Wielkiego Tygodnia (Semana Santa) w Bradze. Miasto nazywane jest „portugalskim Rzymem”, bo przez pięć wieków rezydował tu biskup całego Półwyspu Iberyjskiego.

Do Bragi zjechały już tysiące ludzi z kraju i zagranicy. Ulice przemierzają procesje z naturalnej wielkości figurami Chrystusa i Maryi, podczas których inscenizowane są wydarzenia Męki Pańskiej. Uczestniczą w nich lokalne bractwa, w tym bosi i zakapturzeni farricocos (bracia zakonni), potrząsający ogromnymi kołatkami oraz niosący na długim drążku palący się kaganek. W Wielką Sobotę odbywa się procesja rezurekcyjna, znana także Polakom.

Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.