Nie tknięto parkingu przy ul. Nowodworskiego w Tucholi

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Nie tknięto parkingu przy ul. Nowodworskiego w Tucholi

Janina Waszczuk

Podsumowano inwestycje w gminie, niektóre są w trakcie.

Na ostatnią sesję przygotowano sprawozdanie o tym, co zrobiono w gminie Tuchola. Nie wszystko się udało, ale wykonano i takie zadania, które pierwotnie nie były ujęte w planach. - Właściwie prawie wszystkie inwestycje są zrobione, a niektóre będą dokończone w grudniu. Jestem zadowolony - podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski. - Wypadła przebudowa parkingu przy ul. Nowodworskiego, ale to nie z naszej winy, bo inwestor się wycofał, a parking przy ul. Nowodworskiego funkcjonuje na starych zasadach.

Także w szkołach

Jak podkreśla burmistrz, wszystkie inwestycje cieszą, nawet te najmniejsze, bo każdy kawałek drogi, chodnika czy ścieżki poprawia bezpieczeństwo. - Wiele zrobiliśmy w szkołach i przedszkolach - dodaje Kowalski. - To były roboty za duże pieniądze.

Jedną z dużych inwestycji, którą zakończono wczoraj, jest przebudowa połączenia drogowego centrum Tucholi z drogą wojewódzką nr 240. To zadanie wykonywało Przedsiębiorstwo Komunalne, a złośliwi twierdzili, że nie wyrabiali się i dlatego droga jest rozgrzebana tak długo. Tymczasem wykonawca trafił na podczas robót na niezinwentaryzowane uzbrojenia podziemne. - Termin pierwotny nie mógł być dotrzymany, ale wczoraj zakończono - podkreśla Kowalski. - Ważna była budowa kanalizacji sanitarnej w Nowej Tucholi. Tam jest bardzo dużo domków jednorodzinnych i mieszkańcy czekali na tę budowę.

Jeszcze dostaną

Przygotowano dokumentację na przebudowę ul. Pocztowej i Dworcowej. W urzędzie złożono wniosek na dodatkowe środki z tzw. schetynówek. - Wiemy, że nie załapaliśmy się w pierwszym rozdaniu, ale jesteśmy tuż pod kreską. W takich sytuacjach jest zazwyczaj tak, że z oszczędności pieniądze są przekazywane i my mamy taką nadzieję, że dostaniemy je - zaznacza burmistrz. - Nie było w planach, ale zależało nam i daliśmy także pieniądze na ścieżkę rowerową z Białowieży do Stobna, które robiło starostwo. Za kilka dni będzie oddana do użytku. To poprawi bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Janina Waszczuk

Lubię podróże oraz czytanie książek. Cenię kontakty z ludźmi. Odpoczywam spacerując z psem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.