Nie święci pierogi lepią. Uczniowie też

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Renata Kudeł

Nie święci pierogi lepią. Uczniowie też

Renata Kudeł

Świąteczna akcja Zespołu Szkół nr 3 - zrobili 300 kg pierogów.

Ruszyła akcja Fundacji Caieta-nus i włocławskiej RUN Chłodni. Akcja nosi tytuł „Sobota z pierogami”. Najpierw uczniowie Zespołu Szkół nr 3, przy którym działa fundacja oraz wolontariusze, lepili pierogi - powstało ich około trzystu kg. To dwa razy tyle, co w ubiegłym roku.

Polepione? No to trafią do sklepu

A potem pierogi trafiły - w limitowanej serii - do sklepu firmowego RUN Chłodni przy ulicy Wysokiej we Włocławku. Sprzedaż będzie prowadzona aż do wyczerpania zapasów. Dochód ze sprzedaży tych pierogów będzie przeznaczony na przygotowanie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących uczniów tego zespołu oraz na cele charytatywne Fundacji Caietanus.

A na jakie smaki można liczyć? Pierogi, przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół nr 3 i wolontariuszy, nadają się na świąteczny stół. Są nadziewane kapustą i grzybami, kurkami, łososiem i szpinakiem oraz z malinami. Pyszności!

Podziel się swoim czasem. I dobrym sercem

- Do tej akcji przystępujemy już po raz drugi - mówi Maria Krasucka z Zespołu Szkół nr 3. Całe przedsięwzięcie nosi nazwę „Podziel się świętami” i polega nie tylko na sprzedaży pierogów. Chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy może pomóc w różny sposób. Wokół nas jest wiele świątecznych akcji, lecz jeszcze więcej potrzebujących, samotnych, starszych. Wystarczy, że zauważymy wokół siebie takie osoby, którym możemy pomóc w okresie przedświątecznym: zrobić zakupy czy pomóc w porządkach.

Dochód ze sprzedaży wyjątkowych pierogów to nie jedyny pomysł fundacji na zdobycie pieniędzy na świąteczne paczki. Do 17 bm. potrwa zbiórka produktów żywnościowych, głównie z długim terminem ważności - puszek, kasz, makaronów, ale też słodyczy. One również trafią do najbardziej potrzebujących.

- Najważniejsze, aby w świąteczny czas znaleźć chwilę na pomoc innym - mówi Maria Krasucka.

Wszystko wskazuje na to, że w Zespole Szkół udaje się to życzenie wprowadzić w życie.

Renata Kudeł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.