Nie pędź na święta! Pogoda jest tak zła, jak statystyka wypadków

Czytaj dalej
Fot. Policja
Marek Weckwerth

Nie pędź na święta! Pogoda jest tak zła, jak statystyka wypadków

Marek Weckwerth

Kujawsko-pomorska policja apeluje przed świętami do kierowców o ostrożność, rozwagę, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze będą w te dni (dokładniej od piątku 21 grudnia do środy 26 grudnia) robić wszystko, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo, czyli zwyczajnie dyscyplinować kierowców, gdy trzeba będzie - wlepiać mandaty albo kierować sprawy do sądu. Największą uwagę przywiążą do prędkości, trzeźwości i sposobu przewożenia dzieci.

Cały 2018 rok wypada tragicznie - do 20 grudnia na drogach regionu zginęło już 161 osób, a  rannych zostało 1006 - wylicza podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. 

Policjanci do 26 grudnia będą wlepiać mandaty albo kierować sprawy do sądu. Największą uwagę przywiążą do prędkości, trzeźwości i sposobu przewożenia dzieci.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.