Nie mogliśmy się zarejestrować na USG

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Agnieszka Romanowicz

Nie mogliśmy się zarejestrować na USG

Agnieszka Romanowicz

Trwa profilaktyczna akcja Starostwa Powiatowego w Świeciu. Zorganizowali oni bezpłatne USG piersi. Odbywają się one w kilku gminach naszego powiatu.

Obowiązuje rejestracja telefoniczna. - Kilkanaście razy próbowaliśmy z żoną zarejestrować ją na badanie w Świeciu, ale za każdym razem słyszeliśmy komunikat: „Proszę zadzwonić później”. Po co organizować takie akcje, skoro nie można się na nie załapać? Dzwoniliśmy z żoną od rana i bez skutku. Nie może tak być, że wszystkie miejsca od razu są zajęte, człowiek tylko się irytuje!

Iwona Karolewska, sekretarz powiatu świeckiego wyjaśnia: - Mamy mnóstwo chętnych. Rejestracja rozpoczyna się umówionego dnia, ale już we wczesnych godzinach rannych telefon się urywa i pula wolnych miejsc zostaje błyskawicznie wyczerpana. Jedyne, co mogę zrobić w tej sytuacji, to zapewnić mieszkańców, że starostwo dołoży wszelkich starań, żeby w przyszłym roku takich akcji było więcej.

Ostatnie badanie w ramach bieżącej akcji odbędzie się 12 grudnia Jeżewie. Rejestracja zaplanowana jest na 7 grudnia pod nr 797 573 880. W sumie w powiecie świeckim przebadanych ma być 170 pań.

USG piersi nie wymaga żadnego przygotowania i można je wykonać w dowolnej fazie cyklu miesięcznego, o ile lekarz nie wyznaczył inaczej. Jedynie u kobiet, które skarżą się na tkliwość piersi przed miesiączką, zaleca się wykonanie tego badania w pierwszej połowie cyklu. Nie ma żadnych przeciwwskazań do USG piersi, także podczas ciąży i karmienia piersią.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.