"Nie mogłam zarejestrować się do chirurga"

Czytaj dalej
Fot. Paweł Lacheta
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

"Nie mogłam zarejestrować się do chirurga"

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Są problemy z rejestracją do lekarzy w Nowym Szpitalu. Nie pomaga nawet osobista obecność. Zdaniem Czytelniczki brakuje grafików.

- Chciałam się zarejestrować do lekarza w Nowym Szpitalu w Świeciu, ale usłyszałam, że nie ma jeszcze grafików na luty. Możecie wyjaśnić to kuriozum? - pytała Czytelniczka spod Nowego.

W poniedziałek przyjechała do świeckiej lecznicy. Chciała zarejestrować się do poradni chirurgicznej, ale usłyszała, że nie ma jeszcze grafików przyjęć lekarzy na ten miesiąc. Będą po godz. 13. - Nie mogłam tyle czekać, bo przywiózł mnie znajomy, który musiał jechać do pracy. Sama nie mam samochodu. Do Świecia będą musiała fatygować się jeszcze raz.

Czytelniczka zastanawia się też, czemu jest taka zwłoka z wyznaczaniem terminów przyjęć w poradniach Nowego Szpitala na kolejny miesiąc. - Te daty powinny być znane w styczniu! Jestem ciekawa, kogo lekarze w takim razie przyjęli właśnie 1 lutego?

Sprawą zainteresowaliśmy rzecznik Grupy Nowy Szpital Martę Pióro. - Dzwoniłam do rejestracji i dowiedziałam się, że wolne terminy w poradni chirurgicznej są 8 lutego. Grafiki funkcjonują tylko na oddziałach. Musiało dojść do jakiegoś nieporozumienia, za które serdecznie przepraszam.

Czytelniczka może zarejestrować się telefonicznie pod numerami: 52 33 34 577, 52 33 34 505. Jeżeli pacjent rejestruje się w ten sposób, skierowanie, które w przypadku poradni chirurgicznej jest obowiązkowe, może dostarczyć w dniu wizyty.

- Jeżeli wizyta jest wyznaczona w terminie bardziej odległym, trzeba pamiętać, że skierowanie należy dostarczyć w ciągu 14 dni od zarejestrowania się - uściśla Pióro.

- Za przejazdy na trasie Nowe - Świecie powinny zwracać mi pieniądze Kempińska ze Studzińską. To one obie doprowadziły do prywatyzacji lecznicy. Teraz liczy się tam zysk a nie dobro pacjenta - dodała na koniec rozżalona Czytelniczka.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.