Nie mają środków na remont przy Biskupiej w Chełmnie

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Nie mają środków na remont przy Biskupiej w Chełmnie

Monika Smól

Wyremontowane zostanie więcej dróg niż wcześniej założyli radni.

Zmiany do budżetu wprowadzone zostały podczas sesji Rady Miasta Chełmna. 80 tys. złotych trafi, za pośrednictwem Muzeum Ziemi Chełmińskiej, na organizację imprezy „Perspektywy - Nine Hills Festival”, zaplanowanej na sierpień.

Znalazły się też fundusze na modernizację nawierzchni ul. Św. Ducha - od ul. Toruńskiej.

- Z satysfakcją komisja budżetu przyjmuje wprowadzenie nowego zadania za 145 tys. złotych - mówił r radny Adam Ziemecki. - Po korekcie nakłady na drogi i chodniki zwiększą się do kwoty 1 mln 534 tys. złotych. Komisja zwraca uwagę, by ewentualne oszczędności po przetargach kierować na remonty ulic obecnie realizowanych odcinkami, np. Kwiatowej i Osnowskiej. Kolejnymi nowymi zadaniami wymagającymi opracowania dokumentacji są: kanalizacja sanitarna i deszczowa Dworzysk i Wybudowania, rozbudowa oświetlenia w całym mieście czy też termomodernizacji „Ronda”.

Przewodniczący rady miasta stwierdził, że korekta zmienia politykę inwestycyjną miasta.

- Zostało wprowadzonych wiele zadań, ale na dalszy plan zostaje odrzucona modernizacja terenów powojskowych przy ul. Biskupiej - podkreślił Janusz Błażejewicz. - Pojawia się wiele pytań, co z tymi trzema budynkami zrobić? Trzeba stworzyć koncepcję. Nie możemy dostać dofinansowania, które by pozwoliło budynki zaadoptować. Burmistrz zachęcał do zakupu, bo miały rozwiązać problemy miasta.

Włodarz przyznał, że „projekt Biskupiej” spadł z tapety.

- Przygotowywaliśmy się do pozyskania dofinansowania na termomodernizację, a okazanie większe niż milion złotych do obiektu - mówił Mariusz Kędzierski. - Liczę, że nawet sceptycy będą zadowoleni, że kupiliśmy te obiekty. To jedyne miejsce, gdzie mogliśmy poszerzyć granice miasta cywilnego. Koncepcje zagospodarowania terenu przygotujemy. Jest wiele niewiadomych. Budynek sztabowy kupowaliśmy z myślą o prokuraturze. Byli zainteresowani szybkim rozwiązaniem spraw, teraz milczą. Mimo wszystko uważam, iż kupno Biskupiej to dobre posunięcie - te budynki przydadzą się. I jak nie z pieniędzy unijnych to z innych zostaną zagospodarowane.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.