Nie ma maratonu piosenki bez konkursu śpiewania młodych

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/Andrzej Bartniak
Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Nie ma maratonu piosenki bez konkursu śpiewania młodych

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

W konkursie wiele razy swe nadzieje pokładali artyści ze Świecia: m.in. „Miasto jednonogich gołębi” czy Paulina Walendziak. Kto wygra teraz?

W pierwszej połowie września 33. Maraton Piosenki Osobistej (dawniej Nocne Śpiewanie). Coraz ważniejszą częścią imprezy jest organizowany konkurs dla młodych twórców. Zgłoszenia do kolejnej edycji trwają do czwartku.

- Głównym celem Maratonu Piosenki Osobistej jest prezentowanie i wspieranie początkujących twórców - mówi Agnieszka Puza z OKSiR, jedna z organizatorek imprezy.

Nagrodą główną w konkursie jest statuetka „Punkt Widzenia” autorstwa lokalnego artysty Marka Tomasika (stworzył m.in. cykl „Kamiennych twarzy” rozsianych po ulicach Świecia i komputerową komnatę w zamku) oraz 5 tys. zł od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

- Jury może wręczyć dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez burmistrza Świecia Tadeusza Pogodę - zachęcają organizatorzy, ale nie zdradzają, jakie są to sumy.

- Przyznawana jest także nagroda specjalna przygotowana przez Recpublica Studios w postaci jednodniowej sesji nagraniowej obejmującej dostęp do pomieszczeń studyjnych oraz sprzętu na wyposażeniu studia, obsługę realizatora do 10 godzin, nocleg dla członków zespołu - wylicza Puza.

Studio znajduje się w miejscowości Lubrza w województwie lubuskim, nieopodal jeziora Goszcza, w pobliżu autostrady A2.

Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 25 sierpnia. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie oksir.eu.

Należy także wysłać teksty piosenek, dwa utwory w formacie mp3 oraz zdjęcia pod adres kontakt@nocnespiewanie.pl (w tytule „Zgłoszenie 33. KPO”).

- Jeśli tekst piosenki nie jest w języku polskim, do formularza zgłoszeniowego musi zostać dołączony zarówno tekst w języku oryginalnym, jak i polskie tłumaczenie - dodają organizatorzy.

Uczestnicy przesłuchań konkursowych zostaną wybrani na podstawie nadesłanych nagrań. Lista będzie opublikowana 1 września 2016 r. na stronie www.piosenkaosobista.pl. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 9 września (piątek) o godz. 12.30 w sali lustrzanej OKSiR. Wstęp wolny. Laureaci zaśpiewają dzień później o godz. 21.

W zeszłym roku konkurs wygrała Paulina „Brzózka” Brzozowska, bydgoska wokalistka. W tym roku zasiądzie w jury i z zespołem zaśpiewa przed laureatami. W jury towarzyszyć będą jej Robert „Pegaz” Zawieja, szef muzyczny radia Muzo.fm i Wojciech Wądołowski, założyciel Pogotowia Wokalnego, rozbudowanego serwisu sieciowego służącego pomocą początkującym wokalistom.

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.